fbpx

Zaloguj się lub załóż konto Premium, aby mieć bezpłatny dostęp do wszystkich materiałów.

Format: PDF
Ilość stron: 35

PPK w pytaniach i odpowiedziach

Oddaję w Twoje ręce publikację „PPK w pytaniach i odpowiedziach”, w której zebraliśmy odpowiedzi na pytania, które zadali nam uczestnicy „Debaty Eksperckiej – PPK w trójwymiarze”, która odbyła się 24 września 2019.
W debacie udział wzięli i odpowiedzi na nurtujące przedsiębiorców pytania opracowali:
mec. dr. Marcin Wojewódka – autorytet merytoryczny w zakresie PPK, założyciel Instytutu Emerytalnego
Hubert Szczepanik – przedstawiciel funduszu inwestycyjnego Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
Elżbieta Czaplicka – przedstawicielka firmy SAGE, dostawcy oprogramowania kadrowo-płacowego.

Zapraszam Cię też do obejrzenia na moim kanale na YouTube „HR na szpilkach – Monika Smulewicz” nagrania z tej niezwykle interesującej debaty eksperckiej!
Tego jeszcze nie było! Zobacz trzy spojrzenia na PPK.
Zobacz debatę →

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Pomagam specjalistom w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego, a pracodawcom i przedsiębiorcom zapewniam spokojny sen.

więcej o mnie →

Zobacz inne treści do pobrania!

Format: PDF
Ilość stron: 22
22 lutego 2020
Z przyjemnością oddaję w Twoje ręce opracowanie „Tajemnice czasu pracy niepełnoetatowca”.

Moją misją zawodową jest „dzielenie się wiedzą specjalistyczną w celu podniesienia jakości usług świadczonych przez HR na rzecz pracowników i pracodawców”.

Zapraszam do lektury i wspólnego rozwoju zawodowego!
Format: PDF
Ilość stron: 19
17 lutego 2020
Oddajemy w Twoje ręce kompleksowe opracowanie dotyczące zatrudniania pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wyjaśniamy w nim zasady planowania i rozliczania czasu pracy oraz dodatkowe uprawnienia pracownicze, a wśród nich m.in. prawo do urlopu dodatkowego.
Format: PDF
Ilość stron: 32
15 stycznia 2020
Termin na wystawienie informacji PIT-11 za 2019 rok dla pracowników i zleceniobiorców zbliża się nieubłaganie (mija on w dniu 31.01.2020 r.), zaś wątpliwości i sprzeczne informacje docierają do pracowników działów kadrowo-płacowych ze wszech stron.

Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce e-book poświęcony sporządzaniu informacji PIT-11 za 2019 rok dla pracowników i zleceniobiorców, w którym postaramy się wyjaśnić na czym polegają zmiany oraz jak poprawnie prezentować przychody i zasiłki w informacji PIT-11 za 2019 rok. Zawarte w nim wskazówki to stan wiedzy dzielony przez ekspertów podatkowych. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił przewodnik i kompendium wiedzy dla działów kadrowo-płacowych.
Format: PDF
Ilość stron: 20
11 stycznia 2020
Jedną z gratyfikacji finansowych, jakie może otrzymać pracownik jest dodatkowe wynagrodzenie roczne określane również jako „trzynastka”. Składnik ten nie ma charakteru powszechnego. Obligatoryjnie wypłacają je pracodawcy sfery budżetowej.
Format: PDF
Ilość stron: 12
11 stycznia 2020
Zgodnie z zasadą corocznego urlopu obowiązkiem pracodawcy jest udzielenie pracownikowi urlopu w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik nabył do urlopu prawo. Urlopy wypoczynkowe powinny być ustalane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i udzielane zgodnie z planem urlopów (art. 163 k.p.). W tym ebooku starałam się zebrać wszystkie informacje na temat zasad udzielania urlopów oraz zasad sporządzania planu urlopów w firmie.
Format: PDF
Ilość stron: 13
21 listopada 2019
Równoważny system czasu pracy polega na tym, że w niektórych dniach czas pracy można wydłużyć, w innych zaś skrócić lub zrekompensować większą ilością dni wolnych od pracy. Ważne jest, aby czas pracy w okresie rozliczeniowym nie przekroczył obowiązującego pracownika wymiaru czasu pracy.
[]