fbpx

Zaloguj się lub załóż konto Premium, aby mieć bezpłatny dostęp do wszystkich materiałów.

Format: PDF
Ilość stron: 22

Podsumowanie zmian w kadrach i płacach 2023

Zawrotne tempo zmian prawa pracy, które ma miejsce na początku 2023 roku powoduje dezorientację zarówno zatrudnionych (których te zmiany de facto dotykają najbardziej), jak i specjalistów kadrowo-płacowych, zarządów i osób odpowiedzialnych bezpośrednio za zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach.

Przekazuję w Twoje ręce kompleksowe podsumowanie zmian, które weszły lub dopiero wejdą w życie w 2023 roku. To swoista analiza stanu prac nad przepisami, ich podsumowanie i przewidywania
związane z ich wdrożeniem.

W niniejszej publikacji omawiam m.in. nowelizację Kodeksu pracy w zakresie prewencyjnej kontroli trzeźwości pracowników, pracy zdalnej, dyrektywy work-life balance, zmiany podatkowe, zatrudnienie cudzoziemców i wiele innych przepisów, które istotnie wpływają na warunki pracy w Polsce.

Znajdziesz również wzmiankę o pracach, które aktualnie toczą się w Brukseli, a które również w przyszłości staną się elementem polskiego prawa pracy.

To druga część z cyklu podsumowań. Pierwsza, czyli „Zmiany w kadrach i płacach 2022” dostępna jest tutaj > https://akademia.monikasmulewicz.pl/ebooki/podsumowanie-zmian-w-kadrach-i-placach-2022/

Zapraszam do lektury!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Pomagam specjalistom w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego, a pracodawcom i przedsiębiorcom zapewniam spokojny sen.

więcej o mnie →

Zobacz inne ebooki do pobrania!

Format: PDF
Ilość stron: 15
5 stycznia 2023
Chcesz sprawdzić jak wiele zmian weszło w życie w 2022 roku? Zweryfikuj swoją wiedzę! Sprawdź, czy w codziennym biegu nie umknęły Ci ważne informacje! Zapraszam Cię do pobrania „Podsumowania zmian w kadrach i płacach 2022”. To pierwsza część z cyklu podsumowań. Druga, czyli „Zmiany w kadrach i płacach 2023” dostępna jest do pobrania wyżej!
Format: PDF
Ilość stron: 24
4 stycznia 2023
PIT-2 Krok po kroku, czyli instrukcja dla pracowników i działów kadrowo-płacowych dot. nowego PIT-2(9). W e-booku znajdziesz omówienie formularza oraz Q&A, czyli odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania!
Format: PDF
Ilość stron: 9
5 października 2022
Poznaj fundamentalne założenia ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, czyli ustawy o zwolnieniach grupowych. Dowiedz się, jak liczyć stan zatrudnienia oraz 30-dniowy termin dokonywania zwolnień. W e-booku zapoznajemy Czytelników z instytucją programu dobrowolnych odejść – przedstawiamy podstawowe zasady wdrażania PDO, obowiązki pracodawcy oraz procedury.
Format: PDF
Ilość stron: 11
29 lipca 2022
Czy praca z wakacyjnej lokalizacji jest możliwa? Czy „workation” albo cyfrowi nomadzi wpisują się w realia polskiego prawa pracy? Jakie implikacje na prawa i obowiązki pracownicze wywołuje wykonywanie pracy w czasie urlopu? Czy zakres odpowiedzialności pracodawcy zmienia się w trakcie pracy zdalnej świadczonej z wakacyjnej lokalizacji?
Format: PDF
Ilość stron: 28
11 lipca 2022
Jak w bezpośrednim sprzężeniu z wojną, zgodnie z prawem pracy, wspierać solidarnościowe działania pracowników i budować wzrost potencjału ludzkiego na otwartym rynku pracy? Przesłanki do zastosowania przestoju spowodowanego przerwaniem łańcucha dostaw z art. 81 KP. Odmowa wykonania polecenia służbowego w kontekście własnego sumienia. Dyskryminacja wg narodowości w miejscu pracy. Urlop humanitarny i honorowe dawstwo krwi.
Format: PDF
Ilość stron: 24
24 marca 2022
Zmiany w przepisach wprowadzone Ustawą z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw wywołują poważne skutki w sposobie obliczenia zaliczki na podatek dochodowy z tytułu umowy o pracę. Sprawdź, jakie implikacje wywołuje zmiana systemu podatkowego w kontekście wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę.