fbpx

Zaloguj się lub załóż konto Premium, aby mieć bezpłatny dostęp do wszystkich materiałów.

Format: PDF
Ilość stron: 19

Tajemnice rozliczania godzin nadliczbowych

„Tajemnice rozliczania godzin nadliczbowych, czyli kiedy 50% a kiedy 100%”. Czas pracy to obszar trudny i wymagający szczególnego rozeznania. Chcę pomóc Ci w odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w Twojej pracy, dlatego najważniejsze informacje zebrałam w e-booku.

  • Kiedy występuje praca w godzinach nadliczbowych?
  • Ile wynosi limit godzin nadliczbowych?
  • Jak obliczyć wynagrodzenie za pracę w nadgodzinach?
  • Kiedy mamy do czynienia z przekroczeniem dobowej normy czasu pracy?
  • Kiedy wystąpią nadgodziny średniotygodniowe?

Na te i inne pytania odpowiadam w niniejszym e-booku.

Pobierz i korzystaj!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Pomagam specjalistom w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego, a pracodawcom i przedsiębiorcom zapewniam spokojny sen.

więcej o mnie →

Zobacz inne ebooki do pobrania!

Format: PDF
Ilość stron: 30
29 września 2020
Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca, chcąc zatrudnić pracownika młodocianego? Po lekturze niniejszego opracowania dojdziesz do wniosku, że wokół zatrudniania pracowników młodocianych przez lata narosło wiele mitów, a zastosowanie obowiązujących przepisów nie jest tak trudne, jakby się wydawało. Rozważmy wszystkie udostępnione przez prawo pracy możliwości!
Format: PDF
Ilość stron: 11
21 czerwca 2020
Pierwszy rok pracy a prawo do urlopu to zagadnienie ­przysparzające­ wielu­ kłopotów­, szczególnie­ początkującym ­kadrowcom.­ A ­to wszystko­ z ­uwagi­ m.in.­ na ­rozbieżności­ interpretacyjne.­ W ­niniejszym e-booku „Tajemnice pierwszego urlopu w życiu” ­postaram ­się ­wyjaśnić­ to ­zagadnienie. Zapraszam do korzystania i zdobywania wiedzy!
Format: PDF
Ilość stron: 15
17 czerwca 2020
„Tajemnice wymiaru urlopu wypoczynkowego”, czyli jak obliczyć urlop należny. Dowiedz się, jakie okresy zatrudnienia zaliczamy do stażu pracy przyjmowanego do obliczenia wymiaru urlopu oraz sprawdź na konkretnych, życiowych przykładach jak wyliczyć należny urlop. Z tymi przypadkami spotkasz się w zawodowych wyzwaniach. Zapraszam do wspólnego rozwoju zawodowego!
Format: PDF
Ilość stron: 17
16 maja 2020
„Tajemnice urlopu należnego, czyli na czym polega zasada proporcjonalności”.

Poprawne ustalenie podstawy wymiaru urlopu wypoczynkowego to wierzchołek „góry lodowej” w procesie ustalania urlopu należnego pracownikowi. Pracownikowi przysługuje bowiem urlop proporcjonalny do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia/wykonywania pracy u danego pracodawcy.

W celu poprawnego ustalenia uprawnień urlopowych przysługujących pracownikowi stosuje się cztery zasady proporcjonalności. Wszystkie z nich omówiłam w niniejszym e-booku poprzez teoretyczne fundamenty i praktyczne przykłady.

Zapraszam Cię do wspólnego rozwoju zawodowego!
Format: PDF
Ilość stron: 16
19 kwietnia 2020
„Tajemnice profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami”, czyli kodeksowe obowiązki pracodawcy w zakresie badań profilaktycznych.

Czy znasz rodzaje badań profilaktycznych? Czy wiesz, jakie informacje, obligatoryjnie, pracodawca powinien umieścić w skierowaniu na badania? Kto ponosi koszt badań oraz co prawo pracy mówi o czasie przeznaczonym na wykonanie badań przez pracownika? Czy pracownik może wykonać badania w wybranej przez siebie placówce? Co na temat odmowy wykonania badań przez pracownika mówi sądowe orzecznictwo?

Na te i wiele innych pytań odpowiadam w niniejszej publikacji. Sprawdź, czy w Twoim zakładzie pracy działacie zgodnie z przepisami!
Format: PDF
Ilość stron: 18
4 kwietnia 2020
„Tajemnice BHP w zakładzie pracy” to opracowanie poświęcone bezpieczeństwu i higienie pracy w przedsiębiorstwie.

Najważniejsze informacje, którymi musi dysponować dział kadrowo-płacowy, w tym podstawowe obowiązki pracodawcy wynikające z kodeksu pracy, takie jak: szkolenia wstępne, szkolenia okresowe, ocena ryzyka zawodowego, środki ochrony indywidualnej.

Wszystko poparte podstawami prawnymi i obszernymi wyjaśnieniami. Zapraszam do lektury!
[]