fbpx

Certyfikowany Kurs Kadry

Fundamenty prawa pracy, czyli wszystko co musisz wiedzieć chcąc osiągnąć mistrzostwo w specjalizacjach związanych z HR.

Dołącz do Akademii Mistrzostwa!

START

29 sierpnia, 2023

CZAS TRWANIA

8 tygodni

SPOTKANIA

8 spotkań na żywo
każdy wtorek o 19:00

FORMA KSZTAŁCENIA

online

Jak osiągnąć mistrzostwo w specjalizacjach związanych z HR?

spotkania online na żywo zapisane na platformie Akademii

materiały merytoryczne dostępne rok po zakończeniu akademii

codzienna współpraca i pomoc na zamkniętej grupie

Kurs skierowany jest zarówno do osób stawiających pierwsze zawodowe kroki w obszarze kadr i płac, jak i praktyków chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i dostosować stan wiedzy do aktualnych przepisów.

Uczestnicy zgłębiają tajniki prawa pracy dzięki nieograniczonemu dostępowi do szkoleń video. Otrzymują również materiały dydaktyczne mi.in. w postaci plików .pdf, wzorów dokumentów.

W trakcie procesu dydaktycznego mają kontakt z pozostałymi Uczestnikami, a co najważniejsze – są wspierani stałymi konsultacjami z ekspertem. Akademia zwieńczona jest egzaminem, po którym Absolwenci otrzymują certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje.

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego jest Placówką Oświatową, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych Ministerstwa Edukacji Narodowej pod numerem RSPO 273974.

Absolwenci naszych kursów i szkoleń otrzymują zaświadczenia ukończenia kursu wystawione na druku MEN, wydane na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz.652).

Osoby, które z wynikiem pozytywnym zdały egzamin końcowy otrzymują certyfikat elektroniczny potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu:

 • Specjalista ds. kadr
  (kod zawodu 242307)
 • Specjalista ds. wynagrodzeń
  (kod zawodu 242310)

Wybierz pakiet dla siebie!

Certyfikowany
Kurs Kadry

8 tygodni intensywnej nauki
PLN 1500 Możliwość płatności w transzach
 • Kurs Kadry
 • 8 tygodni intensywnej nauki
 • 400 stron materiałów PDF
 • Stałe wsparcie na grupie
 • Zaświadczenie na druku MEN
 • Certyfikat potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu:
  Specjalista ds. kadr
  (kod zawodu 242307)

Akademia
Mistrzostwa
Kadrowego

5-miesięczny program rozwoju zawodowego
PLN 2250 Możliwość płatności w transzach
 • 4 Kursy: Kadry, Urlopy, Czas Pracy, RODO
 • 5 miesięcy intensywnej nauki
 • 2 Książki: Czas Pracy, Urlopy
 • 2 segregatory na ćwiczenia
 • Cotygodniowe spotkania na żywo
 • Zaświadczenie na druku MEN
 • Certyfikat potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu:
  Specjalista ds. kadr
  (kod zawodu 242307)
 • BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów
Popularna

Akademia Mistrzostwa
Kadrowego-Płacowego

9-miesięczny program rozwoju zawodowego
PLN 3750 Możliwość płatności w transzach
 • 7 Kursów: Kadry, Płace, Urlopy, Czas Pracy, Zasiłki, Excel i RODO
 • 9 miesięcy intensywnej nauki
 • 3 Książki: Czas Pracy, Urlopy, Zasiłki
 • 3 segregatory na ćwiczenia
 • Cotygodniowe spotkania na żywo
 • Zaświadczenie na druku MEN
 • Certyfikat potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu:
  Specjalista ds. kadr
  (kod zawodu 242307)
  Specjalista ds. wynagrodzeń
  (kod zawodu 242310)
 • BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów

Kurs Kadry składa się z 8 modułów

W module tym omówimy źródła i zasady prawa pracy, a także trójkąt kompetencyjny, którym powinni charakteryzować się najlepsi kadrowi – czyli Absolwenci Akademii Online „O kadrach i płacach z pasją”.

Poznasz prawa i obowiązki zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Dowiesz się wszystkiego, co należy wiedzieć o sprawowaniu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami. Jesteś pracodawcą? Musisz to wiedzieć!

Ten moduł to absolutny must have każdego kadrowego! Dowiesz się, jakie dane i dokumenty musisz zgromadzić przed nawiązaniem stosunku pracy. Zdobędziesz wiedzę o rodzajach umów o pracę oraz procesie nawiązywania stosunku pracy i zgodnej z prawem treści dokumentów. Poznasz obowiązki pracodawcy związane z przyjęciem do pracy nowego pracownika.

Ten obszar przysparza kadrowym wielu dylematów! Czy zmiana warunków zatrudnienia poprzez porozumienie zmieniające jest zawsze bezpieczna? Jak stosować wypowiedzenie zmieniające warunki pracy lub/i płacy? Czym jest czasowe powierzenie innej pracy? Tą wiedzę powinien posiadać każdy kadrowy, kierownik i menedżer.

Kompendium wiedzy o urlopach wypoczynkowych! Zaczniemy od zasad udzielania urlopów wypoczynkowych, omówimy zagadnienie planu urlopów, a także problematykę wymiaru urlopu. Następnie nauczymy się ustalać urlop należny wg czterech zasad proporcjonalności. Kalkulatory w dłoń! Poznasz tajniki prawa do urlopu w przypadku pierwszej pracy i oczywiście, zdobędziesz kompletną wiedzę z zakresu nieobecności i zwolnień od pracy.

Czas pracy nie będzie już miał przed Tobą tajemnic! Kiedy mamy do czynienia z czasem pracy? Co oznaczają pojęcia normy i wymiaru czasu pracy? Czym jest, zgodnie z prawem pracy, odpoczynek dobowy i tygodniowy?

Dowiesz się co prawo pracy mówi o tych zagadnieniach, a także nauczysz się kalkulować je w praktyce!  A co prawo pracy mówi o dyżurze i przestoju? Jakie systemy i rozkłady czasu pracy wyróżnia prawo pracy? Kiedy mówimy o pracy w godzinach nadliczbowych?  Cała ta wiedza, od teraz, nie stanowi już dla Ciebie problemu!

W tym module omawiamy przypadki szczególne, takie jak przejście zakładu pracy na innego pracodawcę w trybie art. 23 (1) K.P., zgłębiamy wiedzę na temat uprawnień pracowniczych związanych z ciążą i rodzicielstwem, a także omawiamy uprawnienia niektórych grup pracowniczych – to wiedza, którą jako dobry kadrowy, musisz posiadać!

Zasady i warunki rozwiązania stosunku pracy oraz rozwiązanie stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracownika, czyli co każdy kadrowy, menedżer oraz kierownik wiedzieć powinni! W tym module omówimy również szczegółowo problematykę świadectw pracy, czyli treść i zasady wydawania.

1000
Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o kursie

Agata Molęda z Bytowa
Agata Molęda z Bytowa
Absolwentka kursu Płace
Czytaj więcej
Bardzo długo zastanawiałam się, czy warto płacić bądź co bądź duże pieniądze za kurs online. Mała Akademia zorganizowana przez Panią Monikę pomogła mi w podjęciu decyzji i nie żałuję ani złotówki!

Wcześniej miałam wręcz wstręt do ustaw z zakresu ubezpieczeń społecznych, zasiłków itp. – ile razy próbowałam sama czegoś się nauczyć, zawsze rzucałam wszystko w kąt bo nie rozumiałam tego, co czytam w ustawie. Dzisiaj to jest właściwie przyjemność – wiadomo, że wszystkiego kursem załatwić się nie da, że samemu trzeba poświęcić bardzo dużo uwagi i czasu na to, żeby coś zrozumieć.

Jednak materiały Pani Moniki są tak jasne, przejrzyste i jeszcze grupa, w której zawsze można wyjaśnić wątpliwości… Każdemu będę polecać, a sama w najbliższym czasie planuję zakup książek. 
Emilia Kilbach z Warszawy
Emilia Kilbach z Warszawy
Absolwentka kursu Płace
Czytaj więcej
Zapisując się na kurs nie sądziłam ze będzie tak świetny. Jestem na macierzyńskim i prowadzę jednocześnie firmę.

Chciałam zrozumieć więcej z zakresu płac, usystematyzować wiedzę.

Materiały są najlepsze z jakimi miałam do czynienia. Takie że naprawdę warto do nich wracać. Wielkie gratulacje dla Pani Moniki za przygotowanie takiego szkolenia i to online.

Takie osoby jak ja mogą pracować we własnym tempie i nadal spędzać czas ze swoim dzieckiem, nie tracić go na dojazd na szkolenie przez całe miasto.

Dziękuję za ogrom przekazanej wiedzy. Zabieram się do pracy. 
Kinga
Kinga
Absolwentka kursu Płace i Czas Pracy
Czytaj więcej
Brakowało mi bardzo takiego kursu. Niezmiernie się cieszę, że różnymi zbiegami okoliczności trafiłam na grupę Kadry Płace Pani Moniki, następnie na bezpłatną Małą Akademię i w konsekwencji na całą Akademię Mistrzostwa.

Kurs płace bardzo mi pomógł uporządkować i uzupełnić moją dotychczasową wiedzę. I cieszę się, że zdecydowałam się na wszystkie kursy Akademii, bo już po tym pierwszym kursie wiem, że warto, że dużo się nauczę i że nie będę żałować.

Dziękuję też za pewien mały bonus tj. bardzo subtelną inspirację do tego by faktycznie każdego dnia małymi krokami dążyć do mistrzostwa.

Pani Moniko: daje Pani swoją osobą super przykład i zachęca do wytrwałej pracy! Dziękuję!
Inez Winiarczyk z Józefowa
Inez Winiarczyk z Józefowa
Uczestniczka Akademii
Czytaj więcej
Zastanawiałam się nad kursem stacjonarnym, ale niestety studia i praca nie pomagały mi w wyborze miejsca i czasu. W Internecie znalazłam wiele dobrych opinii o kursach Pani Moniki, ale miałam obawy. Czas płynął i stwierdziłam dlaczego nie, inni dali radę to Ja też mogę.

Jako pierwszy był kurs Kadry, potem Płace i …. Jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji, nie żałuję, to był bardzo dobrze zagospodarowany czas.

Bardzo obszerne materiały pdf, wideo, dokumenty, przepisy. Kurs dla każdego – dla początkującego i doświadczonego, czytelnie i prosto wytłumaczone. Materiały przygotowane w sposób bardzo profesjonalny, widać dużą ilość pracy włożonej w ich przygotowanie, co nie często się zdarza nawet na szkoleniach stacjonarnych. Chciałam tylko Płace, ewentualnie Kadry. Ale skończyło się na całym pakiecie kursów.

Kolejna edycja 9-miesięcznej Akademii startuje za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Gwarancja rozwoju kompetencji

WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, POSTAWA

Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy, przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

SYSTEMATYCZNOŚĆ I MOTYWACJA

Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność oraz codzienne wspólne zadania w grupie sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

INWESTYCJA, KTÓRA SIĘ ZWRACA

Inwestycja poniesiona w kursy przekłada się na budowanie silnej marki osobistej i eksperckiej, utożsamianej z rozwojem, profesjonalizmem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. To się po prostu opłaca!

STAŁY KONTAKT I WSPARCIE EKSPERTÓW

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Formuła Akademii daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy.

FAQ

Kurs trwa 2 miesiące – składa się z 8 modułów i 24 lekcji pełnych merytoryki i rzetelnej wiedzy, którą powinien posiadać każdy kadrowy, kierownik, menedżer oraz pracodawca zatrudniający pracowników.

To czas intensywnej, grupowej pracy. Raz w tygodniu Uczestnicy spotykają się online podczas wykładu na żywo, który mogą również odsłuchać w dowolnym czasie na platformie Akademii. Każdego dnia otrzymują „zadanie na dzień”, które pomaga w opanowaniu materiału.

Codzienne spotkają się w zamkniętej, dedykowanej grupie na Facebooku, gdzie wzajemnie motywują się do systematycznej pracy i rozwiązują problemy, z którymi spotkają się w codziennej pracy zawodowej.

Uczestnicy otrzymują pakiet materiałów dydaktycznych, m.in. 300 stron opracowań, ćwiczenia, wzory dokumentów, a także komplet ustaw i rozporządzeń niezbędnych w codziennej pracy.

Kursanci mają dostęp do materiałów i nagrań wideo, z których mogą w dowolnym czasie korzystać.

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie ;-) płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wszystkich modułów na platformie szkoleniowej Akademii, uczestnicy przystępują do egzaminu potwierdzającego umiejętności zawodowe, a po jego pozytywnym zaliczeniu otrzymują certyfikat.

Dostęp do kursu jest aktywny przez rok od jego zakończenia.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz ukończyć kursu w sugerowanym terminie, nie martw się! Możesz w każdej chwili wrócić do materiału i dokończyć kurs w ciągu kolejnych 12 miesięcy od terminu jego zakończenia.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?