fbpx

Dokumentacja pracownicza

Dokumentacja pracownicza i ewidencja czasu pracy. Teoria. Praktyka. Wzory dokumentów. Interpretacje. Niezbędnik kadrowego.


Wyzwanie 31 dni!

START

11 września, 2023

CZAS TRWANIA

31 dni

MATERIAŁY

książka

FORMA KSZTAŁCENIA

online

Wszystko co musisz wiedzieć o dokumentacji pracowniczej i ewidencji czasu pracy w teorii i praktyce. Niezbędnik kadrowego - przydatne wzory dokumentów wraz z instrukcjami ich wypełniania.

spotkania online na żywo zapisane na platformie Akademii

materiały merytoryczne dostępne rok po zakończeniu akademii

codzienna współpraca i pomoc na zamkniętej grupie

Kurs Dokumentacja pracownicza omawia szczegółowo wszystkie zmiany związane z prowadzeniem i przechowywaniem dokumentacji pracowniczej.

Celem szkolenia jest omówienie najważniejszych, podstawowych zasad prowadzenia dokumentacji pracowniczej, jak również zwrócenie wagi na jej prawidłowe przechowywanie. W trakcie szkolenia omówione zostają znowelizowane przepisy Kodeksu pracy oraz wynikające z nich obowiązku ciążące po stronie pracodawcy.

Kurs stanowi kompendium wiedzy na temat zasad prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę niezbędną w celu prawidłowego prowadzenia dokumentacji pracowniczej zgodnie z przepisami, jednocześnie będąc przygotowywanym na ewentualną kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy.

W trakcie kursu omówione zostają nowe obowiązki ciążące po stronie pracodawcy, a także znowelizowane przepisy Kodeksu pracy. Uczestnik kursu jest przygotowany do samodzielnego prowadzenia dokumentacji pracowniczej.

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego jest Placówką Oświatową, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych Ministerstwa Edukacji Narodowej pod numerem RSPO 273974.

Absolwenci naszych kursów i szkoleń otrzymują zaświadczenia ukończenia kursu wystawione na druku MEN, wydane na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz.652).

Osoby, które z wynikiem pozytywnym zdały egzamin końcowy otrzymują certyfikat elektroniczny potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu:

 • Specjalista ds. kadr
  (kod zawodu 242307)
 • Specjalista ds. wynagrodzeń
  (kod zawodu 242310)

Wybierz pakiet dla siebie!

DOKUMENTACJA PRACOWNICZA

31 dni intensywnej nauki
497 PLN Możliwość płatności w transzach
 • Kurs Dokumentacja Pracownicza
 • 31 dni intensywnej nauki
 • Książka Dokumentacja pracownicza
 • Stałe wsparcie na grupie
 • Certyfikat ukończenia kursu

Czego się nauczysz?

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji pracowniczej, w tym akt osobowych pracownika jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. Zarówno pracodawcy prowadzący dokumentację związaną ze stosunkiem pracy, jak również osoby przez nich upoważnione, czyli osoby pracujące na stanowiskach kadrowych/personalnych są zobowiązani do jej prowadzenia zgodnie z przepisami prawa pracy.

Z kursu dowiesz się, m.in. o znowelizowanych przepisach obowiązujących od 01.01.2019 r. w kontekście prowadzenia dokumentacji pracowniczej, a także dowiesz się z jakiego powodu prowadzenie dokumentacji pracowniczej jest tak szalenie istotne,
Podczas kursu omówimy szczegółowo zawartość poszczególnych części akt osobowych oraz zasady przygotowywania i przetwarzaniach tej dokumentacji.
Podczas kursu odpowiemy na pytania co oznaczają odpowiednie warunki zabezpieczające dokumentację pracowniczą prowadzoną i przechowywaną w postaci papierowej przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą i dostępem osób nieupoważnionych,
Podczas kursu dowiesz się jakich danych osobowych i dokumentów może żądać pracodawca od kandydata do pracy, a jakich od pracownika,
Podczas kursu dowiesz się na co zwrócić uwagę w przypadku tworzenia następującej dokumentacji: umowy o pracę, informacji o warunkach zatrudnienia, umowy o zakazie konkurencji, świadectwa pracy.

Dowiesz się jakie obowiązki ciążą na pracodawcy w związku z koniecznością przeprowadzenia badań profilaktycznych.

Podczas kursu omówimy sposoby rozwiązania stosunku pracy jakie przewiduje ustawa Kodeks pracy oraz szczegółowe zasady związane z przygotowywaniem i procesowaniem dokumentacji dotyczącej rozwiązania stosunku pracy.
Podczas kursu odpowiemy na pytania na i rozwiejemy wątpliwości w jaki sposób prowadzić dokumentację związaną z ewidencjonowaniem czasu pracy.
1000
Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o kursie

Magdalena Siwołowska z Raszyna
Magdalena Siwołowska z Raszyna
Absolwentka kursu Zasiłki i Excel
Czytaj więcej
Składam słowa uznania Pani Monice za ogrom pracy i wysiłku włożonego w przygotowanie Kursu.

Jako „płacówka” z 5-letnim stażem sporo się nauczyłam. Ale jeszcze dużo nauki przede mną. Zwłaszcza, że nie czuję się mocna w wyliczaniu podstaw do chorobowego (moje płace są dużo prostsze).

Niemniej jednak szeroki zakres przykładów w zadaniach sprawiał, że nie raz głowiłam się nad rozwiązaniami z koleżankami z pracy. Obiecuję dalszą naukę w drodze do osiągnięcia mistrzostwa płacowego. Pozdrawiam wszystkie uczestniczki Kursu.
Anna Gnoza z Redy
Anna Gnoza z Redy
Absolwentka wielu kursów
Czytaj więcej
Forma kursu bardzo mi się podoba, materiały są fantastycznie dobrane, treść w nich zawarta w prosty, zrozumiały sposób przemawiają do czytelnika.

Ćwiczenia pokazują jak ważne są szczegóły, które czasami w życiu codziennym pomijamy lub o nich zapominamy.

Kurs pomógł mi usystematyzować moją dotychczasową wiedzę, była to super powtórka do której z pewnością często będę zaglądała.
Anna Tomczyk z Dąbrowy Górniczej
Anna Tomczyk z Dąbrowy Górniczej
Absolwentka kursu Czas Pracy i Zasiłki
Czytaj więcej
Bardzo podoba mi się forma kursu do samodzielnego kształcenia. Głównie od nas zależy kiedy podejmiemy kolejne kroki i opanujemy materiał.

Nie trzeba dojeżdżać ani też w przypadku choroby czy innych okoliczności rezygnować z nauki. Plan nauki powzięty akurat w kursie czasu pracy pozwala na organizację całości, by można było systematycznie działać.

Dlatego fajne jest połączenie samodzielności, wtedy najwięcej się uczymy, i kogoś kto nada temu ramy i czuwa nad całością, daje wskazówki, motywuje, inspiruje i sprawia, że idziemy do przodu. Dziękuje Pani Moniko za Pani wiedzę i chęć dzielenia się nią.
Poprzedni
Następny

Kolejna edycja 9-miesięcznej Akademii startuje za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Gwarancja rozwoju kompetencji

WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, POSTAWA

Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy, przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

SYSTEMATYCZNOŚĆ I MOTYWACJA

Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność oraz codzienne wspólne zadania w grupie sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

INWESTYCJA, KTÓRA SIĘ ZWRACA

Inwestycja poniesiona w kursy przekłada się na budowanie silnej marki osobistej i eksperckiej, utożsamianej z rozwojem, profesjonalizmem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. To się po prostu opłaca!

STAŁY KONTAKT I WSPARCIE EKSPERTÓW

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Formuła Akademii daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy.

FAQ

Kurs – wyzwanie trwa 31 dni.  Kurs przygotowany jest w innowacyjnej i bardzo skutecznej metodzie nauki 2-5-9-15, która pozwala na długoterminowe opanowanie wiedzy i umiejętności oraz wypracowanie postawy.

Każdego dnia, przez 31 dni, Uczestnicy otrzymują tzw. „zadanie na dziś” do samodzielnego rozwiązania.

W odstępach 2-5-9-15 dni dodatkowo uczstnicy otrzymują do rozwiązania QUIZ, który pozwala utrwalić wiedzę w najbardziej optymalnym momencie procesu szkoleniowego.

Spotykamy się również na sesji Q&A na żywo, podczas której Ekspert odpowiada na wszystkie nurtujące pytania.

Na platformie Akademii Uczestnicy mają dostęp do kompletu nagrań wideo (z których korzystać mogą w dowolnym czasie), pakiet materiałów dydaktycznych i wzorów dokumentów niezbędnych w codziennej pracy, dostęp do materiałów jest przez minimum 12 miesięcy od ukończenia kursu.

Książka i zeszyt ćwiczeń są wysyłane pocztą po zaksięgowaniu wpłaty.

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie ;-) płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wszystkich Quizów na platformie szkoleniowej Akademii, uczestnicy otrzymują certyfikat.

Dostęp do kursu jest aktywny przez rok od jego zakończenia.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz ukończyć kursu w sugerowanym terminie, nie martw się! Możesz w każdej chwili wrócić do materiału i dokończyć kurs w ciągu kolejnych 12 miesięcy od terminu jego zakończenia.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?