fbpx
Organem prowadzącym jest HR na Szpilkach

Planowanie, rozliczanie
i ewidencja czasu pracy
w 2019 roku

Warsztat praktyczny w Krakowie,
Olsztynie i Poznaniu

KRAKÓW

data 2019

OLSZTYN

data 2019

POZNAŃ

data 2019

CZAS TRWANIA

1 dzień

Ludzie zwykli mawiać, że czas to pieniądz.
A ja powiem przewrotnie, że czas to nasze życie!

Czas jako miara uniwersalna ma zastosowanie w każdej dziedzinie naszego życia, tym samym również w pracy. 

Szkolenie „Planowanie, rozliczanie i ewidencjonowanie czasu pracy” to warsztat praktyczny, ze szczególnym uwzględnieniem nowych obowiązków i odpowiedzialności w zakresie ewidencji czasu pracy, który ma na celu pomóc pracodawcom w jak najlepszym zagospodarowaniu czasu pracy w organizacji, poprzez dobór i zastosowanie odpowiednich systemów i rozkładów czasu pracy oraz tworzenie optymalnych i zgodnych z prawem grafików pracy.

Metody efektywnego zarządzania czasem pracy przyczyniają się zarówno do osiągania celów zawodowych, jak i osobistych, zwiększając tym samym skuteczność działania organizacji i jej przewagę konkurencyjną, a także wpływając na jakość życia pracownika.

Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy oraz „obudzenie” świadomości w zakresie odpowiedzialności w kontekście przestrzegania przepisów prawa pracy, jak również usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy z obszaru prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem problematyki czasu pracy.

Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów poprzedzonych wykładem, podczas którego przedstawiam, liczne przykłady i interpretacje, oraz zapraszam uczestników do samodzielnego rozwiązywania problemów, które systematyzują i porządkują wiedzę.

Wspólnie oswoimy czas pracy w Twojej firmie!

Wybierz miejsce najbliżej Ciebie!

KRAKÓW
warsztat
praktyczny

Planowanie, rozliczanie
i ewidencja czasu pracy w 2019 r.
PLN 379
 • 1-dniowy warsztat praktyczny
  w Krakowie
 • lokalizacja Hotel, ulica
 • Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

OLSZTYN
warsztat
praktyczny

Planowanie, rozliczanie
i ewidencja czasu pracy w 2019 r.
PLN 379
 • 1-dniowy warsztat praktyczny
  w Olsztynie
 • lokalizacja Hotel, ulica
 • Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

POZNAŃ
warsztat
praktyczny

Planowanie, rozliczanie
i ewidencja czasu pracy w 2019 r.
PLN 379
 • 1-dniowy warsztat praktyczny
  w Poznaniu
 • lokalizacja Hotel, ulica
 • Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

Jakie tematy obejmuje szkolenie?

Czas pracy jest specyficzną częścią prawa pracy. Jeśli chcesz poprawnie planować i rozliczać czas pracy, musisz zacząć myśleć czasem pracy. Aby było to możliwe, zaczniemy od poznania definicji i podstawowych pojęć, które będą nam potrzebne do zbudowania podwalin pod osiągnięcie przez Ciebie biegłości w tej skomplikowanej dziedzinie.

Poznasz podstawowe normy czasu pracy – w tym również dla pracowników niepełnosprawnych i tzw. białego personelu. Nauczysz się obliczać wymiar czasu pracy zgodnie z prawidłami sztuki, uwzględniając przepisy prawa pracy i wszelkie przypadki, które spotkasz w swojej pracy – w tym wydłużone okresy rozliczeniowe.

Urlopy, zwolnienia od pracy i dni wolne od pracy nie będą już miały przed Tobą tajemnic. Znajomość przyczyn usprawiedliwiających nieobecności pracownika jest niezwykle istotna w rozliczaniu czasu pracy. Stanowi ona elementarną wiedzę dla specjalistów z dziedziny kadr i płac.

Praca w ruchu ciągłym czy system skróconego tygodnia pracy przyprawiają Cię o dreszcze? Bez obaw! Poznaj tajniki równoważnego czasu pracy, naucz się o przerywanym i zadaniowym czasie pracy. Rozeznaj się w systemie weekendowym.

Tworzenie harmonogramów to prawdziwe wyzwanie. Naucz się poprawnie planować czas pracy. Zdradzę Ci wskazówki przydatne przy planowaniu harmonogramów i grafików. Pomogę Ci poradzić sobie z wprowadzaniem zmian w harmonogramach pracy. Dowiesz się czym są elastyczny oraz ruchomy czas pracy.

Każdy praktyk z dziedziny kadr i płac wie, że praca w godzinach nadliczbowych jest tematem niezwykle wrażliwym, narażonym na intensywne kontrole organów nadzoru i obciążonych odpowiedzialnością w przypadku błędnego rozliczania.

Dowiesz się, które okresy przechowywania dokumentacji pracowniczej zastosować w praktyce, do których stosować nowe okresy, czy musisz wprowadzić zmiany i jakie. Omówimy zmiany w aktach osobowych w podziale na części A, B, C i D.

1000
Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o kursie

Monika Gaszyńska z Poznania
Monika Gaszyńska z Poznania
Uczestniczka Akademii
Czytaj więcej
Trafiłam przez przypadek najpierw na fanpage Pani Moniki, potem była Mała Akademia, po której wiedziałam już, że ten kurs to jest to, czego szukam.

Wiele rzeczy mi wyjaśnił, wiele okazało się dla mnie nowością i zaskoczeniem i baaardzo cieszę się, że zdecydowałam się na wszystkie części kursu. Wiem, że w mojej pracy zdobyta tu wiedza na pewno mi się przyda. Pani Moniko, jak dobrze, że Pani jest! 
Małgorzata Kacprzycka-Nowicka z Olsztyna
Małgorzata Kacprzycka-Nowicka z Olsztyna
Absolwentka Akademii
Czytaj więcej
Codzienne zadania mobilizują do pracy i zdobywania umiejętności praktycznych. Forma kursu pozwala na rozwój zawodowy bez wychodzenia z domu oraz dostosowanie czasu na naukę do własnego rytmu dnia.

Serdecznie polecam wszystkim w szczególności tym na początku przygody z kadrami jak i dla osób, które pracują od lat w tej branży. Pani Moniko, czekam na nową ofertę kursów, bo wszystkie Pani kursy już ukończyłam. Nauka z Panią uzależnia;).
Anna
Anna
Absolwentka Akademii
Czytaj więcej
Bardzo dobrze przygotowany kurs. Taka forma nauki bardzo mi odpowiada. Czas pracy to temat, który bardzo mnie interesuje, ale jeszcze sporo muszę popracować. Dzisiaj zakończyłam swoją 9 miesięczną przygodę z Akademią.

Bałam się, że sobie nie poradzę, ale to był bardzo dobrze wykorzystany czas. Bardzo dużo pomocnych materiałów i spora dawka wiedzy. Teraz tylko na spokojnie sobie wszystko powtórzyć. Zastanawiam się tylko co ja będę teraz robiła. Dziękuje bardzo!!
Poprzedni
Następny

Warsztat w Krakowie zaczynamy za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Gwarancja rozwoju kompetencji

WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, POSTAWA

Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy, przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

SYSTEMATYCZNOŚĆ I MOTYWACJA

Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność oraz codzienne wspólne zadania w grupie sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

INWESTYCJA, KTÓRA SIĘ ZWRACA

Inwestycja poniesiona w kursy przekłada się na budowanie silnej marki osobistej i eksperckiej, utożsamianej z rozwojem, profesjonalizmem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. To się po prostu opłaca!

STAŁY KONTAKT I WSPARCIE EKSPERTÓW

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Formuła Akademii daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy.

FAQ

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. Zaczynamy od wprowadzenia teoretycznego a następnie teorię wdrażamy w praktykę.

Uczestnicy rozwiązują wcześniej przygotowane przykłady, które następnie wspólnie omawiamy.

Część przykładów rozwiązywana jest w grupach, a następnie grupy prezentują  swoje rozwiązania wraz z uzasadnieniem. Nie ma czasu na nudę, czas jest w pełni wykorzystany.

Tak, każdy otrzymuje wielostronicową kolorową publikację dostępną tylko dla Uczestników szkolenia, w której zawarta jest część merytoryczna wraz z odwołaniem do orzecznictwa Sądu Najwyższego i część praktyczna – przykłady, zadania.

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie 😉 płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Warunkiem ukończenia szkolenia jest obecność i bycie aktywnym uczestnikiem warsztatów. Na ich zakończenie, każdy z Uczestników otrzymuje Zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu. W treści Zaświadczenia jest m.in. nazwa szkolenia, imię i nazwisko Uczestnika, wykaz zagadnień jakie były omawiane.

To może się zdarzyć tylko w przypadku, gdy … uczestnik szkolenia nie dotrze na miejsce szkolenia.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?