fbpx
Organem prowadzącym jest HR na Szpilkach

Zmiany w kadrach
i płacach 2019

Warsztat praktyczny we
Wrocławiu i Katowicach

WROCŁAW

16 grudnia

KATOWICE

17 grudnia

Częste zmiany przepisów prawa pracy, niejasne i niejednoznaczne interpretacje organów podatkowych, rozbieżne stanowiska PIP, MP i PS a nawet SN powodują, że stanowiska kadrowo-płacowe nabierają coraz ważniejszego znaczenia w organizacjach, a przedstawiciele działów HR stają się często głównym partnerem dla Zarządów w podejmowaniu trudnych decyzji personalnych.

Skomplikowany system prawno-podatkowy, jak również złożoność zagadnień wymagają stałego i systematycznego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Musisz byś mistrzem w swojej profesji. Stale doskonalić się i podążać za najnowszymi trendami.

Jakby tego wszystkiego było za mało masz też z tego tytułu odpowiedzialność prawną, a to oznacza, że powinieneś znać przepisy w stopniu umożliwiającym ich zastosowanie, aby działać zgodnie z literą prawa i ­uniknąć odpowiedzialności z tego tytułu.

Czy wiesz, że 58% pracowników w Polsce nie robi kompletnie nic, by zadbać o swój rozwój zawodowy? To przerażające.

Na szczęście Ty należysz do elitarnego grona osób, które dbają o swój rozwój zawodowy i osobisty. Rozwijając kompetencje zawodowe uczysz się nowych rzeczy i zwiększasz swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Wybierz miasto!

GDAŃSK
warsztat
praktyczny

Zmiany w kadrach i płacach w 2019
PLN647
PLN 547 Oszczędzasz 100 PLN.
Oferta specjalna dla pierwszych 15 osób!
 • 1-dniowy warsztat praktyczny w Gdańsku 22.11.2019
  Hotel Qubus, Chmielna 47-52
 • Kompleksowa ponad 120-stronicowa publikacja
 • Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

wROCŁAW
warsztat
praktyczny

Zmiany w kadrach i płacach w 2019
PLN647
PLN 547 Oszczędzasz 100 PLN.
Oferta specjalna dla pierwszych 15 osób!
 • 1-dniowy warsztat praktyczny we Wrocławiu, 16.12.2019
  Hotel Qubus, ul. Św. Marii Magdaleny 2
 • Kompleksowa ponad 120-stronicowa publikacja
 • Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

KATOWICE
warsztat
praktyczny

Zmiany w kadrach i płacach w 2019
PLN647
PLN 547 Oszczędzasz 100 PLN.
Oferta specjalna dla pierwszych 15 osób!
 • 1-dniowy warsztat praktyczny w Katowicach, 17.12.2019
  Novotel, aleja Roździeńskiego 16
 • Kompleksowa ponad 120-stronicowa publikacja
 • Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

Jakie tematy obejmuje szkolenie?

W tej części szkolenia kupimy się na zmianach w Kodeksie Pracy wprowadzonych od 4 maja, dostosowanych do wymogów nałożonych przez przepisy RODO w związku z ochroną danych osobowych. zastanowimy się nad tym jakich danych i dokumentów może oczekiwać od kandydata przyszły pracodawca.

W tej części szkolenia dowiesz się, jakie okresy przechowywania dokumentacji pracowniczej zastosować w praktyce. Do których dokumentów stosować nowe okresy. Odpowiemy też na pytanie czy musisz wprowadzić zmiany, a jeśli tak to jakie. Omówimy zmiany w aktach osobowych w podziale na części A, B, C i D.

Dokumentacja w sprawach związanych ze stosunkiem pracy obejmuje również dokumentację dotyczącą ewidencji czasu pracy, tutaj też weszły zmiany, o których trzeba wiedzieć, żeby prowadzić dokumentację zgodnie z wymogami formalnymi. Nowy zakres ewidencji czasu pracy rozłożymy podczas szkolenia na części pierwsze. Już nie będziesz mić żadnych wątpliwości w tym zakresie.

Omówimy też jak zmiany w Ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych skutkują na uprawnienia związane z organizacją czasu pracy dla pracowników będących rodzicami dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Obowiązki ciążące na Pracodawcy w związku z profilaktyczną opieką zdrowotną, nie zawsze stosowane we właściwy sposób oraz zmiany w szkoleniach BHP wprowadzone w 2019 roku to częste przyczyny kar wymierzanych przez Państwową Inspekcję Pracy. Podczas szkolenia mówimy aktualną problematykę oraz odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania w tym zakresie.

Czy wiesz, że Pracodawca ma nowe uprawnienia dla zapewnienia m.in. bezpieczeństwa pracowników, ochrony mienia, kontroli produkcji a także w celu kontroli pełnego i efektywnego wykorzystania czasu pracy przy wykorzystaniu udostępnionych narzędzi pracy np. poczty elektronicznej. Jak je wprowadzić o stosować? Na te i inne pytania odpowiemy w tej części szkolenia.

W końcu doczekaliśmy zmian i w tym zakresie. Zmiany wprowadzone od 4 maja określające zasady przetwarzania przez pracodawcę danych osobowych uprawnionych do korzystania z ZFŚS to długo wyczekiwana przez Pracodawców legislacja. Jakich informacji można oczekiwać od uprawnionych do korzystania z ZFŚS, czyli co Pracodawcy wolno a czego nie w relacjach ZFŚS a RODO. O tym też opowiemy podczas szkolenia/

7 września 2019 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące dyskryminacji i równego traktowania w zatrudnieniu. Wprowadzenie otwartego katalogu przesłanek uzasadniających dyskryminację wzmocniło ochronę pracowników przed niepożądanymi zrachowaniami w pracy ze strony Pracodawcy jak i współpracowników. Weszły też w życie zmiany w przepisach dotyczących ubiegania się o odszkodowanie za mobbing. Jak ochronić Pracodawcę przed zarzutami o mobbing i dyskryminację zastanowimy się wspólnie podczas szkolenia.

Z dniem 7 września weszła też w życie nowelizacja przepisów dotycząca Świadectw Pracy. Zmiany dotyczą m.in. terminu wydania Świadectwa Pracy, terminu sprostowania, kary za niewydanie Świadectwa. Te i inne zagadnienia poruszymy podczas szkolenia.

Wprowadzenie ochrony przez potrąceniami komorniczymi dla osób korzystających z tej formy prawnej ale pod pewnymi warunkami, a jakimi o tym na szkoleniu.

Zasady rozliczanie ulgi podatkowej dla młodych pracowników do 26 roku życia – komu i kiedy przysługuje.

Nowe parametry podatkowe skutkujące obniżeniem podatku PIT z 18 do 17 proc. oraz podwyższeniem kosztów uzyskania przychodów dla pracowników.

1000
Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o kursach

Monika Gaszyńska z Poznania
Monika Gaszyńska z Poznania
Uczestniczka Akademii
Czytaj więcej
Trafiłam przez przypadek najpierw na fanpage Pani Moniki, potem była Mała Akademia, po której wiedziałam już, że ten kurs to jest to, czego szukam.

Wiele rzeczy mi wyjaśnił, wiele okazało się dla mnie nowością i zaskoczeniem i baaardzo cieszę się, że zdecydowałam się na wszystkie części kursu. Wiem, że w mojej pracy zdobyta tu wiedza na pewno mi się przyda. Pani Moniko, jak dobrze, że Pani jest! 
Małgorzata Kacprzycka-Nowicka z Olsztyna
Małgorzata Kacprzycka-Nowicka z Olsztyna
Absolwentka Akademii
Czytaj więcej
Codzienne zadania mobilizują do pracy i zdobywania umiejętności praktycznych. Forma kursu pozwala na rozwój zawodowy bez wychodzenia z domu oraz dostosowanie czasu na naukę do własnego rytmu dnia.

Serdecznie polecam wszystkim w szczególności tym na początku przygody z kadrami jak i dla osób, które pracują od lat w tej branży. Pani Moniko, czekam na nową ofertę kursów, bo wszystkie Pani kursy już ukończyłam. Nauka z Panią uzależnia;).
Anna
Anna
Absolwentka Akademii
Czytaj więcej
Bardzo dobrze przygotowany kurs. Taka forma nauki bardzo mi odpowiada. Czas pracy to temat, który bardzo mnie interesuje, ale jeszcze sporo muszę popracować. Dzisiaj zakończyłam swoją 9 miesięczną przygodę z Akademią.

Bałam się, że sobie nie poradzę, ale to był bardzo dobrze wykorzystany czas. Bardzo dużo pomocnych materiałów i spora dawka wiedzy. Teraz tylko na spokojnie sobie wszystko powtórzyć. Zastanawiam się tylko co ja będę teraz robiła. Dziękuje bardzo!!
Poprzedni
Następny

Warsztat we Wrocławiu zaczynamy za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Gwarancja rozwoju kompetencji

WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, POSTAWA

Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy, przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

SYSTEMATYCZNOŚĆ I MOTYWACJA

Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność oraz codzienne wspólne zadania w grupie sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

INWESTYCJA, KTÓRA SIĘ ZWRACA

Inwestycja poniesiona w kursy przekłada się na budowanie silnej marki osobistej i eksperckiej, utożsamianej z rozwojem, profesjonalizmem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. To się po prostu opłaca!

STAŁY KONTAKT I WSPARCIE EKSPERTÓW

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Formuła Akademii daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy.

FAQ

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. Zaczynamy od wprowadzenia teoretycznego a następnie teorię wdrażamy w praktykę.

Uczestnicy rozwiązują wcześniej przygotowane przykłady, które następnie wspólnie omawiamy.

Część przykładów rozwiązywana jest w grupach, a następnie grupy prezentują  swoje rozwiązania wraz z uzasadnieniem. Nie ma czasu na nudę, czas jest w pełni wykorzystany.

Tak, każdy otrzymuje wielostronicową kolorową publikację dostępną tylko dla Uczestników szkolenia, w której zawarta jest część merytoryczna wraz z odwołaniem do orzecznictwa Sądu Najwyższego i część praktyczna – przykłady, zadania.

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie 😉 płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Warunkiem ukończenia szkolenia jest obecność i bycie aktywnym uczestnikiem warsztatów. Na ich zakończenie, każdy z Uczestników otrzymuje Zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu. W treści Zaświadczenia jest m.in. nazwa szkolenia, imię i nazwisko Uczestnika, wykaz zagadnień jakie były omawiane.

To może się zdarzyć tylko w przypadku, gdy … uczestnik szkolenia nie dotrze na miejsce szkolenia.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?