fbpx
Organem prowadzącym jest HR na Szpilkach

Kalkulator brutto-netto po zmianach wprowadzonych Polskim Ładem (obowiązujący do 30.06.2022)

Rząd przyjął projekt zmian podatkowych, które wpłyną na wysokość wynagrodzeń Polaków. Jak mogą wyglądać wyliczenia wynagrodzeń od brutto do netto po wprowadzeniu programu "Polski Ład"? Pobierz kalkulator i przelicz swoje wynagrodzenie.
Koniecznie zaglądaj na nasz blog.

67 000+ Obserwujących na Facebook’u
70 000+ Osób na zamkniętej grupie na Facebook’u
13 000+ Obserwujących na Instagramie

Zobacz inne kalkulatory do pobrania!

Kalkulator służy do wyliczenia wynagrodzenia z umowy zlecenia, osoby która nie złożyła wniosku o niepobieranie zaliczek na podatek dochodowy (art. 41 ust. 1 ustawy o PDOF), z uwzględnieniem następujących wariantów według:
– pełne oskładkowanie umowy zlecenie,
– umowa zlecenie bez składki chorobowej,
– umowa zlecenie ze składką zdrowotną,
– umowa zlecenie bez ZUS.

Kalkulator służy do obliczenia wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę od brutto do netto z uwzględnieniem dodatkowych składników płacowych. Umożliwia wyliczenie wynagrodzenia w każdym wariancie w zależności od stawki podatkowej, kosztów uzyskania przychodu, kwoty wolnej, wieku podatnika itp. uwzględnia kwotę minimalną 4242,00 zł obowiązującą w okresie od 1.01.2024 do 30.06.2024. Pozwala na wprowadzenie dodatkowych składników wynagrodzenia takich jak:
- wynagrodzenie wraz z innymi składnikami z tytułu umowy o pracę;
- wynagrodzenie chorobowe;
- świadczenia pieniężne zwolnione z oskładkowania i opodatkowania;
- świadczenia niepieniężne do oskładkowania i opodatkowania;
- świadczenia niepieniężne do opodatkowania;
- zasiłek chorobowy/opiekuńczy
- wpłata na PPK finansowana przez Pracodawcę (1,5%);
- wpłata na PPK finansowana przez Pracownika (2,0%).

Kalkulator służy do obliczenia wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę od brutto do netto. Umożliwia wyliczenie wynagrodzenia w każdym wariancie w zależności od stawki podatkowej, kosztów uzyskania przychodu, kwoty wolnej, wieku podatnika itp. uwzględnia kwotę minimalną 4242,00 zł obowiązującą w okresie od 1.01.2024 do 30.06.2024

Kalkulator służy do wyliczenia wysokości wynagrodzenia netto z tytułu umowy o dzieło, osoby która nie złożyła wniosku o niepobieranie zaliczek na podatek dochodowy (art. 41 ust. 1 ustawy o PDOF), z uwzględnieniem kosztów uzyskania przychodu w wysokości 20% lub 50%. Kalkulator uwzględnia stawki podatku 12% i 32% oraz wariant, w którym obliczysz wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło zawartej z pracownikiem, czyli ze składkami ZUS. Obliczysz koszt pracodawcy związany z zawarciem umowy o dzieło.

Zobacz wszystkie

Eduwersum. Poznaj moc doświadczenia!

Eduwersum Collegium Rozwoju HR (dawniej: Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi) jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych Ministerstwa Edukacji i Nauk
Szkolenia organizowane przez Eduwersu prowadzone są przez najlepszych trenerów - uznanych ekspertów kadr, płac i HR.
Wierzymy, że tylko uczenie się przez doświadczenie daje gwarancję zdobycia wiedzy.
Organem prowadzącym jest HR na Szpilkach

Monika Smulewicz

Założycielka HR na Szpilkach i Eduwersum

Nazywam się Monika Smulewicz. Pomagam specjalistom w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego, a pracodawcom i przedsiębiorcom zapewniam spokojny sen.

Od ponad 20 lat pasjonuje mnie prawo pracy. Edukuję pracowników i menedżerów w obszarze prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń oraz tego, jak efektywnie i zgodnie z prawem zarządzać kapitałem ludzkim w organizacjach.

HR na szpilkach, czyli jak wypracować wysoki poziom serwisu HR w organizacji, pogodzić interesy twardego i miękkiego HR-u i nie zapomnieć o sobie.