You cannot view this unit as you're not logged in yet.

19 Responses

 1. Dzień dobry,
  wypłaty za grudzień 2020 przekazane do instytucji finansowej w styczniu 2021 są one na liście płac za grudzień ale skoro przychód powstał( 70zł przychód ppk od pracodawcy) dla pracownika w styczniu 2021 bo dopiero wtedy przekazałam je do instytucji to w pit 11 w pozycji 29 powinnam usunąć kwotę 70 zł? czy tylko w tej pozycji powinnnam usunąć tą kwotę.

  1. Dzień dobry
   W informacji PIT-11 za 2020 r. nie należy wykazywać wysokości wpłaty pracodawcy (1,5% podstawy) w poz. 29 (tym samym zaliczki na podatek dochodowy od tej wpłaty) jeżeli wpłata do instytucji finansowej nastąpiła w miesiącu styczniu 2021 r.

   1. Od producenta:

    „Proszę o informację na jakiej podstawie (przepisu, wytycznych) w przedstawionym przypadku na formularzu PIT 11 pozycja 66 powinna być pusta ?”

    Gdy poda mi Pani wykładnię to przekażę ją producentowi
    Taką informacje uzyskałam od firmy która obsługuje nam program kadrowo -płacowy gdy poprosiłam aby pozycja 66 była pusta

   1. rozumiem, że 66 to jest dochód natomiast przy sporządzaniu Pit 11 kwota zasiłku jest w pozycji 64 i ta sama kwota zaczytuje się w pozycji 66 . Według mnie to pole 66 powinno być puste . Czy mam racje?

   2. Byłem przekonany, że mowa jest o zaliczce na podatek dochodowy od wypłacanych zasiłków wykazywanych w poz. 68, stąd w poprzednim poście wyjaśniałem kwestie wykazywania podatku właśnie w tej pozycji.
    Poz. 66 – tak jak wskazane jest w tej kolumnie to Dochód a więc: poz. 64 – 65.
    Z objaśnień do PIT nie wynika, aby ta właśnie pozycja była pusta, jest ona różnicą wynikająca z przychodu i kup

 2. Dzień dobry,
  pracuje na Optimie i jestem nowa w zawodzie, nie wiem dlaczego system przerzuca mi medicover zwolniony z opodatkowania do pozycji 39 a nie do 86,87 byłabym bardzo wdzieczna za pomoc:)

 3. Dzień dobry,
  uprzejmie proszę o pomoc w poniższej sprawie.
  Pracownik X za okres połowy grudnia 2019 do końca stycznia 2020 otrzymał zasiłek wypadkowy, w październiku 2020 przyszła decyzja z ZUS, że danego zdarzenia nie uznają jako wypadek, sporządziłam więc korektę w bieżącym miesiącu, czyli w październiku na liście płac głównej, ze względu na nadpłatę zasiłku pomniejszono ją.
  Wystawiłam PIT-11 i w pozycji (E.8. 64) jest kwota z minusem. Czy jest to prawidłowa wartość?
  Pozdrawiam serdecznie,
  Weronika

  1. Dzień dobry
   Wykazana wartość w PIT-11 jest błędna gdyż nie ma przychodów na „minus”. Jeżeli wypłacono 100% w późniejszym czasie okazało się, że ma być 80% to jeżeli pracownik dokonuje zwrotu nadpłaconego zasiłku to o wartość zwrotu pomniejsza się dochód (podstawa do opodatkowania) – wskazuję ogólną zasadę.
   Wszystko zależy od tego jak wygląda w systemie „korekta zasiłku” – stąd zapewne wartość taka została przeniesiona do póz. 64. Natomiast w informacji PIT-11 nie wykazuje się przychodów na „minus”

 4. mam pytanie w sprawie niesłusznie pobranej zaliczki podatku dla pracownika od zwolnionego przychodu, pracownik w dniu wysłania przelewu ukończył 26 lat, przelewy zostały wysłane dzień wcześniej niż planowany termin płatności, pracownik załapał się więc na ulgę, w której pozycji powinnam ten przychód wykazać? czy część E wiersz 2 poz 36 (mimo że pracownik nie złożył oświadczenia, tylko pobór zaliczki wynika to z pomyłki płatnika) czy jednak wykazać go w części G

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *