You cannot view this unit as you're not logged in yet.

4 Responses

 1. Witam

  Uczestniczyłam w wczorajszym szkoleniu i naszło mnie jedno pytanie.

  Zawnioskowaliśmy o dofinansowanie z tarczy 15 gg, biorąc pod uwagę tylko wynagrodzenie podstawowe – mimo, ze wypłacane są premia, ale niestety regulamin premiowania stracił ważność z końcem 2019, a nie zostało przypilnowane aby dopełnić formalności na ten rok, wiec aby nie zarzucono nam nic w tym zakresie to wnioskowaliśmy bez uwzględniania tego.

  Chciałam zapytać o pana opinię w kontekście rozliczenia – przy rozliczeniu uwzględnić będę wynagrodzenia wynikające z umowy + wynagrodzenie ewentualnie wynikające z przepisów np dodatki nocne nadgodziny itp. nie biorąc pod uwagę tych premii. Ale mam pewna wątpliwość w kwestii kwoty urlopu wypoczynkowego, który liczy nam się w kwocie z uwzględnieniem wyżej wymienionych premii i na liście płac Kwota za UW składa się z części wynagrodzenia wynikającej z składników stałych ( wynikająca z umowy) + kwoty wynikającej z składników zmiennych ( premii). czy ja w wniosku powinnam uwzględnić cała ta kwotę urlopu czy tylko tę cześć wynikającą z składników stałych.

  Będę wdzięczna za odpowiedz.
  Dorota Czarnecka

 2. i jeszcze jedno pytanie -złożyłam wniosek z datą lipcową (22 lipca 2020), czyli jeszcze z uwzględnieniem maksymalnej kwoty dofinansowania w kwocie 2 132,59 zł. Czy rozliczając się i czy biorąc pod uwagę naliczenia dla tych osób i kwoty od których mogę jeszcze coś potracić mam uwzględniać wyżej wymienioną kwotę czy już tę ogłoszoną 11 sierpnia?

  1. Odpowiedź: Jeżek Przemysław

   W kalkulatorze (plik excell) udostępnionym przez WUP, stanowiącym podstawę do rozliczenia środków, w pierwszej zakładce należy wskazać m.in. datę złożenia wniosku. Automatycznie spowoduje to, iż kalkulator przyjmie maksymalną kwotę dofinansowania na dzień składania wniosku tj.: 2 132,59 zł

 3. Odpowiedź: Jeżek Przemysław

  Rozliczając otrzymane środki w ramach dofinansowania z FGŚP rozliczamy tylko i wyłącznie te, które wykazane były we wniosku. W przypadku gdy pracodawca wnioskował o dofinansowanie do wynagrodzenia zasadnicze rozlicza się z kwoty tego wynagrodzenia. Uważam, że skoro dofinansowanie dotyczyły płacy zasadniczego wynagrodzenia a pracownik w tym okresie przebywał na urlopie wypoczynkowym, zmiennych składników takich jak dodatek za pracę w porze nocnej nie ujmowałbym w kwotach do rozliczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *