You cannot view this unit as you're not logged in yet.

12 Responses

 1. Czy poprawnie otwiera Wam się film? U mnie pojawia się krotki filmik o amkp wrzucony na Youtube.

 2. Czy oświadczenie rodzica o zamiarze korzystania z uprawnień zawartych art.188 trzeba zbierać co roku?

 3. Opieka nad dzieckiem zdrowym, udzielana w godzinach, czy mogą być odstępstwa i opieka udzielana w godzinach nie będzie pełną godzina??
  Pracuję w służbie zdrowia np. pracownica wykorzystała 8 dni po 1h zostalo jej 8
  i prosi że nie przyjdzie na cały dzień a dzień jej pracy to 7h 35 minut

 4. Czy w związku ze złożonymi wnioskami o urlopy zw z rodzicielstwem pracodawca ma obowiązek wyrazić zgodę na piśmie na taki urlop i przesłać to pracownicy/ka? Czy taka decyzja o zgodzie powinna się znaleźć w aktach osobowych?

 5. Czy dobrze rozumiem, że 14 tygodni urlopu macierzyńskiego po którym kobieta może zrezygnować z reszty urlopu na rzecz ojca dziecka musi być po porodzie?Rozwiązanie 6 tygodni urlopu przed porodem + tygodni po porodzi co łącznie daje 14 tygodni nie upoważnia do rezygnacji z urlopu na rzecz ojca?

 6. Czy dobrze zrozumiałam z lekcji, że kobieta nie musi składać wniosku o urlop macierzyński tylko co najmniej 21 dni przed rozpoczęciem urlopu rodzicielskiego składa wniosek o udzielenie częściowego urlopu rodzicielskiego( str. 223 w książce), a gdy chce wykorzystać macierzyński i bezpośrednio po nim rodzicielski w pełnym wymiarze to do 21 dni po porodzie składa wniosek o udzielenie urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze bezpośrednio po urlopie macierzyńskim (str. 222 w książce)?
  Czy jeżeli pracownica jest na urlopie macierzyńskim (nie składała jeszcze żadnego wniosku) to jakiś dokument dot. tego urlopu powinnam mieć w aktach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *