fbpx

Kurs Urlopy

Urlopy i zwolnienia od pracy – elementarz wiedzy profesjonalnego kadrowego.


Wyzwanie 31 dni!

START

20 lutego, 2023

CZAS TRWANIA

31 dni

MATERIAŁY

książka

FORMA KSZTAŁCENIA

online

Jak zgodnie z prawem pracy ustalać uprawnienia do urlopów wypoczynkowych, rodzicielskich i innych uprawnień pracowniczych?

spotkania online na żywo zapisane na platformie Akademii

materiały merytoryczne dostępne rok po zakończeniu akademii

codzienna współpraca i pomoc na zamkniętej grupie

Zasady udzielania i rozliczania urlopów i innych zwolnień od pracy, to fundamentalna wiedza, którą obligatoryjnie dysponować muszą pracownicy działów kadrowo-płacowych.

Podczas kursu opanujesz wiedzę m.in. o urlopach wypoczynkowych i rodzicielskich. W przystępny sposób nauczysz się ustalać uprawnienia do urlopów okolicznościowych, szkoleniowych i wychowawczych, do których uprawnieni są wszyscy pracownicy.

Dowiesz się również jak naliczyć ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i poznasz zasady wypłaty świadczenia urlopowego. Prawidłowość naliczeń związanych z urlopami obarczona jest ogromną odpowiedzialnością, stąd ważne jest, abyś posiadał rzetelną i kompleksową wiedzę.

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego jest Placówką Oświatową, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych Ministerstwa Edukacji Narodowej pod numerem RSPO 273974.

Absolwenci naszych kursów i szkoleń otrzymują zaświadczenia ukończenia kursu wystawione na druku MEN, wydane na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz.652).

Osoby, które z wynikiem pozytywnym zdały egzamin końcowy otrzymują certyfikat elektroniczny potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu:

 • Specjalista ds. kadr
  (kod zawodu 242307)
 • Specjalista ds. wynagrodzeń
  (kod zawodu 242310)

Wybierz pakiet dla siebie!

Kurs
Urlopy

31 dni intensywnej nauki
PLN 497 Możliwość płatności w transzach
 • Kurs Urlopy
 • 31 dni intensywnej nauki
 • Książka Urlopy
 • Segregator Pasjonata kadr i płac
 • Stałe wsparcie na grupie
 • Certyfikat ukończenia kursu

Akademia
Mistrzostwa
Kadrowego

5-miesięczny program rozwoju zawodowego
PLN 2250 Możliwość płatności w transzach
 • 4 Kursy: Kadry, Urlopy, Czas Pracy, RODO
 • 5 miesięcy intensywnej nauki
 • 2 Książki: Czas Pracy, Urlopy
 • 2 segregatory na ćwiczenia
 • Cotygodniowe spotkania na żywo
 • Zaświadczenie na druku MEN
 • Certyfikat potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu:
  Specjalista ds. kadr
  (kod zawodu 242307)
 • BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów
Popularna

Akademia Mistrzostwa
Kadrowego-Płacowego

9-miesięczny program rozwoju zawodowego
PLN 3750 Możliwość płatności w transzach
 • 7 Kursów: Kadry, Płace, Urlopy, Czas Pracy, Zasiłki, Excel i RODO
 • 9 miesięcy intensywnej nauki
 • 3 Książki: Czas Pracy, Urlopy, Zasiłki
 • 3 segregatory na ćwiczenia
 • Cotygodniowe spotkania na żywo
 • Zaświadczenie na druku MEN
 • Certyfikat potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu:
  Specjalista ds. kadr
  (kod zawodu 242307)
  Specjalista ds. wynagrodzeń
  (kod zawodu 242310)
 • BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów

Czego się nauczysz?

Zaczynamy od omówienia zasady udzielania urlopu wypoczynkowego. Omówimy takie zagadnienia, jak wymiar urlopu, zasada proporcjonalności, obliczanie pierwszego urlopy w życiu, plan urlopów oraz kwestia urlopu na żądanie – wraz z adekwatnym orzecznictwem w tym zakresie. Poznasz zasady naliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy oraz zasady wypłaty świadczenia urlopowego.

Usprawiedliwianie nieobecności w pracy, zwolnienia od pracy z zachowaniem i bez zachowania prawa do wynagrodzenia, urlopy szkoleniowe itp., opieka nad dzieckiem, dni na poszukiwanie pracy i szczególne przypadki zwolnień od pracy.

Poznaj wymogi formalne niezbędne do udzielenia urlopu macierzyńskiego. Omawiamy przypadki, w których urlop macierzyński ulega skróceniu (m.in. rezygnacja z części urlopu, urodzenie dziecka wymagającego opieki szpitalnej i wiele innych) oraz sytuacje, gdy dziecko rodzi się za granicą.

Jak skorzystać z urlopu rodzicielskiego oraz w jaki sposób można go podzielić? Warunki formalne, które należy spełnić, aby móc skorzystać z urlopu. Problematyka łączenia urlopu rodzicielskiego z pracą.

Warunki formalne niezbędne do udzielenia urlopu ojcowskiego oraz naliczanie wynagrodzenia za urlop ojcowski. Odpowiedzi na pytania dot. powrotu do pracy po urlopie ojcowskim oraz choroba w trakcie urlopu.

Urlop rodzicielski dla rodziców adopcyjnych, zasiłek macierzyński, okres pobierania zasiłku macierzyńskiego oraz szczególne przypadki urlopu. Wysokość zasiłku macierzyńskiego, świadczenia rodzicielskie i podwyższenie zasiłku macierzyńskiego, dokumenty niezbędne do wypłaty.

Dodatkowy urlop wychowawczy, uprawienia ochronne osób przebywających na urlopach wychowawczych oraz przydatne orzecznictwo dot. tego obszaru. Omówienie przypadku działalności zarobkowej podczas urlopu. Warunki rezygnacji z urlopu wychowawczego. Prawa i obowiązki pracodawcy w związku z powrotem pracownika z urlopu wychowawczego. Prawo pracodawcy do odwołania pracownika z urlopu wychowawczego.

Odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania czyli, czy konieczna jest zgoda pracodawcy, jak długi może być urlop bezpłatny, stosunek pracy pod ochroną, sytuacje, gdy pracodawca ma obowiązek udzielenia urlopu bezpłatnego.

1000
Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o kursie

Magdalena Siwołowska z Raszyna
Magdalena Siwołowska z Raszyna
Absolwentka kursu Zasiłki i Excel
Czytaj więcej
Składam słowa uznania Pani Monice za ogrom pracy i wysiłku włożonego w przygotowanie Kursu.

Jako „płacówka” z 5-letnim stażem sporo się nauczyłam. Ale jeszcze dużo nauki przede mną. Zwłaszcza, że nie czuję się mocna w wyliczaniu podstaw do chorobowego (moje płace są dużo prostsze).

Niemniej jednak szeroki zakres przykładów w zadaniach sprawiał, że nie raz głowiłam się nad rozwiązaniami z koleżankami z pracy. Obiecuję dalszą naukę w drodze do osiągnięcia mistrzostwa płacowego. Pozdrawiam wszystkie uczestniczki Kursu.
Anna Gnoza z Redy
Anna Gnoza z Redy
Absolwentka wielu kursów
Czytaj więcej
Forma kursu bardzo mi się podoba, materiały są fantastycznie dobrane, treść w nich zawarta w prosty, zrozumiały sposób przemawiają do czytelnika.

Ćwiczenia pokazują jak ważne są szczegóły, które czasami w życiu codziennym pomijamy lub o nich zapominamy.

Kurs pomógł mi usystematyzować moją dotychczasową wiedzę, była to super powtórka do której z pewnością często będę zaglądała.
Anna Tomczyk z Dąbrowy Górniczej
Anna Tomczyk z Dąbrowy Górniczej
Absolwentka kursu Czas Pracy i Zasiłki
Czytaj więcej
Bardzo podoba mi się forma kursu do samodzielnego kształcenia. Głównie od nas zależy kiedy podejmiemy kolejne kroki i opanujemy materiał.

Nie trzeba dojeżdżać ani też w przypadku choroby czy innych okoliczności rezygnować z nauki. Plan nauki powzięty akurat w kursie czasu pracy pozwala na organizację całości, by można było systematycznie działać.

Dlatego fajne jest połączenie samodzielności, wtedy najwięcej się uczymy, i kogoś kto nada temu ramy i czuwa nad całością, daje wskazówki, motywuje, inspiruje i sprawia, że idziemy do przodu. Dziękuje Pani Moniko za Pani wiedzę i chęć dzielenia się nią.
Poprzedni
Następny

Kolejna edycja 9-miesięcznej Akademii startuje za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Gwarancja rozwoju kompetencji

WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, POSTAWA

Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy, przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

SYSTEMATYCZNOŚĆ I MOTYWACJA

Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność oraz codzienne wspólne zadania w grupie sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

INWESTYCJA, KTÓRA SIĘ ZWRACA

Inwestycja poniesiona w kursy przekłada się na budowanie silnej marki osobistej i eksperckiej, utożsamianej z rozwojem, profesjonalizmem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. To się po prostu opłaca!

STAŁY KONTAKT I WSPARCIE EKSPERTÓW

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Formuła Akademii daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy.

FAQ

Kurs – wyzwanie trwa 31 dni.  Kurs przygotowany jest w innowacyjnej i bardzo skutecznej metodzie nauki 2-5-9-15, która pozwala na długoterminowe opanowanie wiedzy i umiejętności oraz wypracowanie postawy.

Każdego dnia, przez 31 dni, Uczestnicy otrzymują tzw. „zadanie na dziś” do samodzielnego rozwiązania.

W odstępach 2-5-9-15 dni dodatkowo uczstnicy otrzymują do rozwiązania QUIZ, który pozwala utrwalić wiedzę w najbardziej optymalnym momencie procesu szkoleniowego.

Spotykamy się również na sesji Q&A na żywo, podczas której Ekspert odpowiada na wszystkie nurtujące pytania.

Na platformie Akademii Uczestnicy mają dostęp do kompletu nagrań wideo (z których korzystać mogą w dowolnym czasie), pakiet materiałów dydaktycznych i wzorów dokumentów niezbędnych w codziennej pracy, dostęp do materiałów jest przez minimum 12 miesięcy od ukończenia kursu.

Książka i zeszyt ćwiczeń są wysyłane pocztą po zaksięgowaniu wpłaty.

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie ;-) płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wszystkich Quizów na platformie szkoleniowej Akademii, uczestnicy otrzymują certyfikat.

Dostęp do kursu jest aktywny przez rok od jego zakończenia.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz ukończyć kursu w sugerowanym terminie, nie martw się! Możesz w każdej chwili wrócić do materiału i dokończyć kurs w ciągu kolejnych 12 miesięcy od terminu jego zakończenia.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?