fbpx

Wykorzystaj czas na doskonalenie się poprzez czytanie dzieł innych ludzi, aby łatwo osiągnąć to, na co oni ciężko pracowali.

Sokrates

Zaloguj się lub załóż konto Premium, aby mieć bezpłatny dostęp do wszystkich materiałów.

Format: PDF
Ilość stron: 13
21 listopada 2019
Równoważny system czasu pracy polega na tym, że w niektórych dniach czas pracy można wydłużyć, w innych zaś skrócić lub zrekompensować większą ilością dni wolnych od pracy. Ważne jest, aby czas pracy w okresie rozliczeniowym nie przekroczył obowiązującego pracownika wymiaru czasu pracy.
Format: PDF
Ilość stron: 35
3 listopada 2019
Oddaję w Twoje ręce publikację „PPK w pytaniach i odpowiedziach”, w której zebraliśmy odpowiedzi na pytania, które zadali nam uczestnicy „Debaty Eksperckiej – PPK w trójwymiarze”, która odbyła się 24 września 2019.
Format: PDF
Ilość stron: 24
30 września 2019
Kolejne w tym roku zmiany w prawie wprowadzane na „wariackich papierach”, tym razem w tak delikatnej materii jak podatki. Ile zyskają pracownicy? O ile więcej trafi do ich kieszeni? No i najważniejsze jak My nad tym zapanujemy w trakcie roku?
Śpieszę więc z wyjaśnieniami.
Format: PDF
Ilość stron: 17
27 sierpnia 2019
Pracownik ma prawo do corocznego, płatnego i nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego. Za czas urlopu wypoczynkowego pracownikowi przysługuje ­wynagrodzenie w takiej wysokości w jakiej by je otrzymał, gdyby normalnie pracował.
Format: PDF
Ilość stron: 13
3 sierpnia 2019
W tym opracowaniu starałam się zebrać kompendium wiedzy na temat zasad ustalania uprawnień do urlopu wychowawczego jak również praw i obowiązków pracownika i pracodawcy wynikających z tego szczególnego uprawnienia pracowniczego związanego z rodzicielstwem.
Format: PDF
Ilość stron: 28
3 sierpnia 2019
Od 1 sierpnia obowiązuje znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którą pracownicy i zleceniobiorcy do 26 roku życia mieszczący się w pierwszym progu podatkowym nie zapłacą podatku. Mnożą się pytania o to jak poprawnie zastosowywać nowe przepisy.
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Pomagam specjalistom w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego, a pracodawcom i przedsiębiorcom zapewniam spokojny sen.

więcej o mnie →