fbpx

Związki zawodowe – funkcjonowanie, współpraca, negocjacje. Prawne aspekty skutecznego współdziałania z partnerem społecznym

Promocja!

Związki zawodowe - funkcjonowanie, współpraca, negocjacje. Prawne aspekty skutecznego współdziałania z partnerem społecznym

Zapraszamy na praktyczne szkolenie, podczas którego słuchacze zdobędą wiedzę na temat współpracy ze  związkami zawodowymi z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w 2023 r.

PROMOCJA TRWA DO 5 LUTEGO!

485,37  + 23% VAT(697,00  597,00  z VAT)

Opis

W przypadku organizacji w których działają związki zawodowe, pracodawca jest zobowiązany, niezależnie od swojej woli czy też chęci, prowadzić z nimi negocjacje na wielu płaszczyznach związanych z zatrudnieniem. Przy czym obowiązek ten nie ogranicza się tylko do tradycyjnego zatrudnienia pracowniczego, ale również, w niektórych przypadkach, dotyczy osób współpracujących na podstawie umów cywilnoprawnym czy też samozatrudnionych. W zależności od tematyki, niektóre procesy HR-owskie wymagają dla swojej skuteczności zgody partnera społecznego a inne są tylko przedmiotem konsultacji. Jak odnaleźć się w tym gąszczu przepisów, jak przygotować się i prowadzić negocjacje, o tym będzie mowa podczas szkolenia, w trakcie którego zostaną zaprezentowane praktyczne przykłady oparte na osobistych doświadczeniach trenera.

Szkolenie potrwa 5 godzin zegarowych, będzie to optymalny czas do nabycia kluczowej wiedzy na temat efektywnego prowadzenia negocjacji ze związkami zawodowymi.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

 • Charakterystyka podstawowych pojęć:
  • związek zawodowy,
  • zakładowa organizacja związkowa,
  • reprezentatywna zakładowa organizacja związkowa
 • Negocjowanie i zawieranie układów zbiorowych pracy i innych porozumień zbiorowych
 • Uzgadnianie regulaminów: wynagradzania, pracy, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
 • Negocjacje w przypadku restrukturyzacji zatrudnienia:
  • negocjacje w trakcie procedury zwolnień grupowych
  • negocjacje w przypadku przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę
  • negocjacje porozumień zawieszających stosowanie prawa zakładowego
 • Nowe „obszary” negocjacji ze związkami zawodowymi:
  • wprowadzanie pracy zdalnej
  • wprowadzanie kontroli trzeźwości
  • wprowadzanie procedur zgłaszania naruszania przepisów (tzw. sygnaliści)
 • Planowane zmiany w zakresie prowadzenia sporów zbiorowych pracy:
  • co może być przedmiotem sporu zbiorowego
  • kto może wszczynać spór zbiorowy
  • jak długo może trwać spór zbiorowy
  • na czym polega mediacja prewencyjna
  • w jaki sposób można kontrolować legalność referendum strajkowego
  • w jaki sposób będą wybierani mediatorzy
 • Sankcje w stosunku do przedstawicieli pracodawcy oraz związków zawodowych w przypadku naruszenia przepisów zbiorowego prawa zatrudnienia

PROWADZĄCY: Prof. UW dr hab. Krzysztof Walczak

jest Partnerem kancelarii C&C Chakowski & Ciszek oraz doktorem habilitowanym nauk prawnych      i wykładowcą prawa pracy i ubezpieczeń społecznych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi także zajęcia na studiach podyplomowych i MBA m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii L. Koźmińskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Jest autorem lub współautorem około 100 referatów prezentowanych na konferencjach, seminariach i szkoleniach organizowanych m. in. przez European Commission (Bruksela), International Labour Office (Genewa), European Network of Labor Inspections (Dusseldorf), Europejskie Stowarzyszenie Zarządzania Personelem (EAPM). Jest autorem lub współautorem wielu publikacji książkowych m.in. „Europejskie prawo pracy i jego wpływ na ustawodawstwo polskie”, „Zbiorowe prawo pracy. Komentarz”, „Komentarz do Kodeksu pracy” oraz „Prawo pracy (dla sędziów i pełnomocników)”. Specjalizuje się w tematyce fuzji, przejęć, restrukturyzacji zatrudnienia, a także motywacji płacowej i pozapłacowej pracowników. Doradza w języku polskim i angielskim.

Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o Akademii

Karolina
Karolina
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Polecam! Szkolenie dla każdego, dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami.

Uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy.
Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo-płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.
Manuela
Manuela
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne.

Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem.

Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Jestem bardzo zadowolona.
Anna
Anna
Absolwentka kursu Kadry i kursu Płace
Czytaj więcej
Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem.

Zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.
Poprzedni
Następny

FAQ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?