fbpx

Regulaminy pracy, wynagrodzeń i ZFŚS – jak tworzyć życiowe przepisy w nowoczesnych firmach. Warsztat dla specjalistów.

Promocja!

Regulaminy pracy, wynagrodzeń i ZFŚS - jak tworzyć życiowe przepisy w nowoczesnych firmach. Warsztat dla specjalistów.

Zapraszamy na praktyczne szkolenie, podczas którego słuchacze zdobędą wiedzę na temat tworzenia regulaminów pracy, wynagrodzeń i funduszu świadczeń socjalnych u pracodawców,  u których nie działają związki zawodowe w kontekście nowelizacji Kodeksu pracy.
Promocja trwa 31 marca!

485,37  + 23% VAT(697,00  597,00  z VAT)

Opis

Kupując szkolenie otrzymujesz od nas:
– indywidualny link do szkolenia, który jest tylko dla Ciebie; pamiętaj! tylko TY masz prawo z niego skorzystać
– 12 miesięczny dostęp do materiałów szkoleniowych oraz do nagrania ze szkolenia.

Truizmem jest stwierdzenie, że regulaminy zakładowe, ze względu na swój bezpośredni wpływ na uprawnienia pracowników,  a więc i na obowiązki pracodawców,  powinny być  przygotowane w bardzo przemyślany i dopasowany do specyfiki organizacji sposób. Dotyczy to zwłaszcza tych pracodawców, którzy przy ich kształtowaniu nie są związani ograniczeniami wynikającymi z konieczności dokonywania uzgodnień ze związkami zawodowymi. W przypadku regulaminu pracy i wynagradzania brak partnera społecznego oznacza, że pracodawca nie musi współpracować z żadnym przedstawicielstwem pracowników,  natomiast jeżeli chodzi o regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych to musi jedynie uzgodnić jego treść z delegatem wybranym do tego celu przez załogę.

Jak więc należy przygotowywać takie dokumenty i jaka powinna być ich treść, aby z jednej strony były one zgodne z jakże często zmieniającymi się wymogami prawa, czego przejawem są chociażby ostatnie nowelizacje Kodeksu pracy,  a z drugiej były właściwym narzędziem w procesie zarządzania ludźmi. O tym będziemy mówili w trakcie warsztatów/szkolenia, podczas którego w praktyczny sposób zostanie omówiony cały proces przygotowywania regulaminów od wypracowania ich koncepcji poprzez przygotowanie stosownych postanowień aż po ich wdrożenie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby związane z zarządzaniem ludźmi w tym zwłaszcza odpowiadające za kadry i płace.

PROGRAM SZKOLENIA:

  • Którzy pracodawcy mają obowiązek wprowadzania regulaminów pracy, wynagrodzeń i funduszu świadczeń socjalnych
  • Procedura przyjmowania regulaminów u pracodawców u których nie działają związki zawodowe
  • Obowiązek stosowania zasady równego traktowania/niedyskryminacji przy tworzeniu regulaminów
  • Co musi znaleźć się w regulaminie pracy
  • Jakie zmiany należy wprowadzić do regulaminu pracy w świetle najnowszych zmian w Kodeksie pracy dotyczących w szczególności uprawnień opiekunów dzieci i organizacji czasu pracy
  • W jaki sposób należy określić w prawie zakładowym zasady kształtowania wynagradzania zasadniczego (taryfikator i tabela wynagrodzeń)
  • W jaki sposób należy określić w prawie zakładowym zasady kształtowania innych składników wynagradzania (takich jak premie, nagrody, świadczenia stażowe)
  • Jaki wpływ mają zmiany w zasadach wynagradzania wynikających z regulaminów zakładowych na indywidualne uprawnienia pracowników (potencjalna konieczność przeprowadzenia procedury zwolnień grupowych)
  • Jaka jest procedura uchwalania regulaminu funduszu świadczeń socjalnych
  • Jak określić w regulaminie beneficjentów świadczeń socjalnych
  • Jakie świadczenia można finansować z funduszu świadczeń socjalnego
  • Jak określić kryterium socjalne od spełnienia którego można otrzymać świadczenia

PROWADZĄCY: Prof. UW dr hab. Krzysztof Walczak

jest Partnerem kancelarii C&C Chakowski & Ciszek oraz doktorem habilitowanym nauk prawnych i wykładowcą prawa pracy i ubezpieczeń społecznych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi także zajęcia na studiach podyplomowych i MBA m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii L. Koźmińskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Jest autorem lub współautorem około 100 referatów prezentowanych na konferencjach, seminariach i szkoleniach organizowanych
m. in. przez European Commission (Bruksela), International Labour Office (Genewa), European Network of Labor Inspections (Dusseldorf), Europejskie Stowarzyszenie Zarządzania Personelem (EAPM). Jest autorem lub współautorem wielu publikacji książkowych m.in. „Europejskie prawo pracy i jego wpływ na ustawodawstwo polskie”, „Zbiorowe prawo pracy. Komentarz”, „Komentarz do Kodeksu pracy” oraz „Prawo pracy (dla sędziów i pełnomocników)”. Specjalizuje się w tematyce fuzji, przejęć, restrukturyzacji zatrudnienia, a także motywacji płacowej i pozapłacowej pracowników. Doradza w języku polskim i angielskim.

Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o Akademii

Karolina
Karolina
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Polecam! Szkolenie dla każdego, dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami.

Uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy.
Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo-płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.
Manuela
Manuela
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne.

Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem.

Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Jestem bardzo zadowolona.
Anna
Anna
Absolwentka kursu Kadry i kursu Płace
Czytaj więcej
Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem.

Zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.
Poprzedni
Następny

FAQ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?