fbpx

Optymalizacja wynagrodzeń w Nowym Ładzie

Promocja!

Optymalizacja wynagrodzeń w Nowym Ładzie

Zapraszamy na praktyczne szkolenie, podczas którego eksperci przedstawią regulacje Nowego Ładu dotyczących zatrudnienia w odniesieniu do wybranych grup zawodowych oraz ukażą ich rozliczenia w porównaniu z dotychczasowym stanem prawnym.

PROMOCJA TRWA DO DNIA 30.11.2021

557,00  457,00 

Opis

Celem szkolenia jest odniesienie regulacji Nowego Ładu dotyczących zatrudnienia do wybranych grup zawodowych i ukazaniem ich rozliczeń w porównaniu z dotychczasowym stanem prawnym.

W trakcie szkolenia nakreślimy możliwe kierunki oszczędności fiskalnych i NFZ dla tych grup zawodowych, a także inspiracje dla modyfikacji struktury zatrudnienia w Państwa podmiotach. Nacisk w prezentowaniu zagadnień zostanie położony na aspekty praktyczne, studium przypadków i obserwacje kluczowych momentów rozliczeń, które powodują istotne różnice w kwocie wynagrodzeń netto.

Szkolenie potrwa 3 godziny, będzie to optymalny czas do nabycia kluczowej wiedzy na temat optymalizacji wynagrodzeń w dobie czekających nas zmian.

PROGRAM SZKOLENIA

 • Problemowe zagadnienia PIT i ZUS w zatrudnieniu personelu w Nowym Ładzie od 2022 r.:
  • Omówienie rozliczenia wynagrodzeń pracowników w 2022 r. za grudzień 2021 r. (zagadnienia intertemporalne).
  • Omówienie ryzykownych zapisów ulgi dla klasy średniej (art. 26 ust. 4a-4c Ustawy PIT).
  • Wyjaśnienie sposobu rozliczenia kwoty wolnej od podatku 30 tys. zł w ciągu roku kalendarzowego przy różnych tytułach zatrudnienia.
  • Stosowanie przychodów zwolnionych (emeryci, rodziny 4+, kwoty wolnej od podatku) vs. obowiązek naliczenia składki NFZ.
 • Pracownicy wyższego szczebla od 2022 r.:
  • Jakie elementy Nowego Ładu mogą równoważyć nieodliczalność składki NFZ dla pracowników wyższego szczebla? (II próg podatkowy, kwota wolna, ulg do rocznych przychodów do 133.692 zł)
  • Przejście na samozatrudnienie – wyjaśnienie okoliczności ograniczających ryzyko obejścia prawa.
  • Rozliczenie członków zarządu na powołaniu od 2022 r. z uwzględnieniem II progu podatkowego, kwoty wolnej i składki NFZ.
  • Współpraca z kluczowymi doradcami (B2B) od 2022 r. (możliwość stosowania ryczałtu 8,5% PIT z uprzywilejowanymi składkami NFZ).
  • Inne formy współpracy z kluczowymi pracownikami (plany opcyjne, świadczenia udziałowców za wynagrodzeniem).
 • Programiści i informatycy od 2022 r.:
  • Omówienie rozliczenia tej grupy zawodowej pracowników z uwzględnieniem ulg i obciążeń wg Nowego ładu; studium przypadków w wybranych przedziałach wynagrodzeń.
  • Warunki stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu w związku z rozporządzaniem praw autorskich do kodów programowania.
  • Zasady stosowania stawki liniowej 19% PIT lub ryczałtu 12% PIT przez programistów i informatyków wobec byłego pracodawcy.
  • Ryzyko przekwalifikowania usług na stosunek pracy (nielegalne zatrudnienie) i sankcje przewidziane w Nowym Ładzie.
 • Cudzoziemcy na umowach zlecenie od 2022 r.:
  • Omówienie wpływu Nowego Ładu (w tym, kwoty wolnej od podatku, nieodliczalnej składki zdrowotnej) na rozliczenie polskich rezydentów podatkowych na umowach zlecenie. Przykładowe rozliczenie zleceniobiorcy-cudzoziemca.
  • Sytuacja zagranicznych studentów do 26 lat po zmianach Nowego Ładu.
  • Wskazanie możliwości redukcji obciążeń publicznoprawnych zleceniobiorców w przypadku cudzoziemców-nierezydentów z zagranicznych certyfikatem rezydencji podatkowej (w tym podatku PIT, składki NFZ).
  • Wyjaśnienie przypadku delegowania cudzoziemców do krajów UE w kontekście oszczędności składki NFZ.
  • Ryzyka przekwalifikowania umowy zlecenia na stosunek pracy – sankcje przewidziane w Nowym Ładzie.

 

Prowadzący: Grzegorz Ziomkowski

jest licencjonowanym doradcą podatkowym w kancelarii C&C Chakowski & Ciszek, gdzie kieruje
praktyką podatkową w zakresie podatkowych i ubezpieczeniowych rozliczeń pracowników,
a także opodatkowania CIT i VAT przedsiębiorstw. Zajmuje się doradzaniem klientom polskim
i międzynarodowym w strukturyzowaniu transakcji i rozliczeniach podatkowo-ubezpieczeniowych
pracowników w relacjach transgranicznych, w tym kadry zarządzającej. Doświadczenie zdobywał
w jednej z firm Wielkiej Czwórki, a następnie przez kilka lat prowadził dział podatkowy
w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie, gdzie kieruje praktyką podatkową w zakresie
podatkowych i ubezpieczeniowych rozliczeń pracowników, a także opodatkowania CIT i VAT
przedsiębiorstw. Uczestniczył w licznych audytach podatkowych, projektach outsourcingu
pracowników, delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. Doradza w języku
polskim i angielskim.

Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o Akademii

Karolina
Karolina
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Polecam! Szkolenie dla każdego, dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami.

Uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy.
Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo-płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.
Manuela
Manuela
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne.

Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem.

Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Jestem bardzo zadowolona.
Anna
Anna
Absolwentka kursu Kadry i kursu Płace
Czytaj więcej
Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem.

Zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.
Poprzedni
Następny

FAQ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?

[]