Zapraszamy na praktyczne szkolenie, podczas którego słuchacze otrzymają szereg najnowszych, najbardziej aktualnych informacji pozwalających zrozumieć najważniejsze i budzące najwięcej wątpliwości elementy systemu polskiego prawa imigracyjnego.
557,00 zł
Wojna w Ukrainie spowodowała zmianę podejścia do przepisów dotyczących zatrudniania obywateli Ukrainy, na razie (stan na 8.03.2022) bez zmiany przepisów (są one procedowane). Projekt przepisów krajowych nie jest zbieżny z przepisami unijnymi, wprowadzając chaos
w możliwościach stosowania poszczególnych regulacji.
Dodatkowo od stycznia 2022 duże zmiany prawa obowiązują względem procedury oświadczeniowej, uzyskiwania zezwoleń na pobyt czasowy. Ponadto wprowadzona została nowa procedura uzyskiwania zezwoleń na pobyt czasowy – bez wskazywania pracodawcy. W takim przypadku firma zainteresowana zatrudnieniem danej osoby może „dopisać” się do takiego zezwolenia później.
Na szkoleniu omówimy zarówno treść nowych przepisów, jak i konieczne zmiany stosowanych strategii legalizacyjnych w Państwa firmach.
Celem szkolenia jest dostarczenie najbardziej aktualnych informacji pozwalających zapoznać się oraz zrozumieć najnowsze i budzące najwięcej wątpliwości elementy systemu polskiego prawa imigracyjnego osobom, które mają już doświadczenie w zajmowaniu się tymi zagadnieniami.
Nacisk położony jest na analizę poszczególnych elementów systemu prawa imigracyjnego w taki sposób, aby po odbyciu szkolenia uczestnicy dysponowali narzędziami pozwalającymi im prawidłowo oceniać możliwość legalnego zatrudnienia cudzoziemców w różnych sytuacjach spotykanych w praktyce. Szkolenie prowadzone w sposób interaktywny z wykorzystaniem przykładów z praktyki doradczej Kancelarii C&C Chakowski & Ciszek.
Szkolenie potrwa 3 godziny zegarowe, będzie to optymalny czas do nabycia kluczowej wiedzy na temat systemu polskiego prawa imigracyjnego.
PROGRAM SZKOLENIA:
CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II PIT
Część III: Ubezpieczenia społeczne
PROWADZĄCY:
dr Izabela Florczak
jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym i adiunktem w Katedrze Prawa Pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Jest także zastępcą Kierownika Centrum Studiów Migracyjnych Uniwersytetu Łódzkiego. Ponadto jest współpracownikiem Sekcji Badań nad Imigracją do Polski Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk. Jest współzałożycielką i współkoordynatorką Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE. Jest wykonawcą, kierownikiem i ekspertem w licznych projektach naukowych o zasięgu międzynarodowym. Jest autorką publikacji oraz raportów dotyczących prawa pracy i migracji zarobkowych.
dp Wojciech Garczyński
jest doradcą podatkowym w kancelarii C&C Chakowski & Ciszek. Od ponad 12 lat wspiera klientów polskich i międzynarodowych przy strukturyzowaniu transakcji, finansowaniu dłużnym czy wyborze właściwych form prowadzenia działalności. Doradza przy zapewnianiu zgodności z przepisami działalności klientów, włączając w to podatek u źródła i ceny transferowych. Prowadzi przeglądy podatkowe i występuje przed sądami administracyjnymi. Wspiera swoich klientów przy rozliczeniach podatkowo-ubezpieczeniowych pracowników i kadry zarządzającej. Pracował w czołowych kancelariach prawnych w Polsce i Hiszpanii, a następnie w firmach doradczych, w ostatnich latach głównie jako menadżer i dyrektor praktyki podatkowej. Doradza w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.