fbpx

Księgowe i podatkowe aspekty Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Księgowe i podatkowe aspekty Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego słuchacze przeanalizują rachunkowe oraz podatkowe konsekwencje od strony pracownika
i pracodawcy (w tym, jako płatnika) gospodarowania zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.

597,00 

Opis

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to narzędzie w ramach, którego pracodawca może wspomóc swoich pracowników, pomóc im realizować ich cele i potrzeby. To też narzędzie do wspierania ich w trudniejszych momentach. Przepisy prawa stwarzają możliwości wykorzystywania środków funduszu w taki sposób, aby z jednej strony gospodarować nimi sprawiedliwie, ale też ku korzyści zarówno pracownika jak i pracodawcy. Warto te możliwości znać. Szkolenie poświęcone jest przeanalizowaniu rachunkowych i podatkowych konsekwencji od strony pracownika i pracodawcy (w tym, jako płatnika) gospodarowania zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.
Skierowane jest zarówno do pracowników służb kadrowo- księgowych jak i pracowników członków komisji socjalnych.

Szkolenie potrwa 5 godzin zegarowych, będzie to optymalny czas do nabycia kluczowej wiedzy na temat księgowych i podatkowych aspektów Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

ZFŚS –rozliczenia pracodawcy

 • Dokonywanie odpisów na ZFŚS zasady ujmowania w księgach i podatku dochodowym pracodawcy- ujęcie z uwzględnieniem zmian wynikających z COVID-19
 • Korekty z perspektywy księgowej i podatkowej pracodawcy
 • Działalność socjalna w kosztach pracodawcy
 • ZFŚS a podatek VAT, podatek od niektórych instytucji finansowych

ZFŚS – rozliczenia pracownicze

 • Oskładkowanie i opodatkowanie świadczeń z zfśs. Zasady ogólne w 2022 roku
 • Interpretacje oraz orzecznictwo sądów w zakresie świadczeń finansowanych z ZFŚS:
  • Formy świadczeń oferowane pracownikom i ich wpływ na przychody u pracownika
   i obowiązki zakładu pracy, jako płatnika;
  • Indywidualne i grupowe świadczenia. Kiedy przypisywać świadczenie pracownikowi
   a kiedy nie;
  • System kafeteryjny i jego rozliczanie;
  • Paczki dla pracowników i ich dzieci;
  • Bony towarowe a karty podarunkowe, karty przedpłacone;
  • Bilety i karnety dla pracowników;
  • Wycieczki sfinansowane z ZFŚS dla pracowników;
  • Dofinansowanie do „zielonej szkoły” i wycieczek szkolnych; Definicja wypoczynku dzieci i młodzieży
  • Dofinansowanie do wypoczynku dziecka, które w trakcie wczasów ukończyło 18 lat /problem urodzin/;
  • Wczasy pod gruszą pracowników i dzieci;
  • Zapomogi dla pracowników. Co jest zdarzeniem losowym i jak je udokumentować
 • Świadczenia dla emerytów i rencistów z ZFŚS. Ich podatkowe konsekwencje i wpływ nowelizacji prawa podatkowego w 2022 r.

 

PROWADZĄCA: Katarzyna Trzpioła – Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczony dydaktyk, wieloletni trener i szkoleniowiec współpracujący również z uznanymi uczelniami prywatnymi. Prowadzi szkolenia z zakresu rachunkowości, w tym przygotowania do egzaminów PIBR, współpracuje z firmami szkoleniowymi i wydawnictwami – m.in. C.H. Beck, Gazeta Prawna, Wiedza i Praktyka. Autorka licznych publikacji z zakresu rachunkowości finansowej, w tym MSSF
i rachunkowości zarządczej. Na co dzień zajmuje się tematyką rachunkowości finansowej, w tym MSSF/MSR, rachunkowości zarządczej i podatków w rachunkowości.

Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o Akademii

Karolina
Karolina
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Polecam! Szkolenie dla każdego, dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami.

Uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy.
Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo-płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.
Manuela
Manuela
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne.

Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem.

Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Jestem bardzo zadowolona.
Anna
Anna
Absolwentka kursu Kadry i kursu Płace
Czytaj więcej
Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem.

Zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.
Poprzedni
Następny

FAQ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?