fbpx

Książka Prawo pracy. First Minute

Książka Prawo pracy. First Minute

Książka „Prawo pracy. First Minute” to encyklopedia praktycznej wiedzy
dla pracodawców, osób zarządzających personelem i pracowników HR,
w unikatowym schemacie: PROBLEM – PYTANIE – ODPOWIEDŹ

170,48  + 5% VAT(179,00  z VAT)

42 w magazynie

Opis

Praca pracodawcy, managera, kierownika, dyrektora, pracowników HR, czyli osób zarządzających personelem nie jest zajęciem łatwym. Nakłada ona na osobę ją wykonującą szereg różnorodnych wymagań. Problematyka zarządzania kapitałem ludzkim ściśle powiązana jest z tematyką prawa pracy. Różne przypadki związane choćby z koniecznością zgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę są wyzwaniem nie tylko dla osób zarządzających ludźmi, ale dla samych działów HR.
W odpowiedzi na powtarzające się pytania i problemy kadry zarządzającej personelem powstała książka: „Prawo pracy. First Minute”.

DLA KOGO?

Książka stanowi gotową odpowiedź na konkretne, praktyczne pytania i wątpliwości związane z prawem pracy. Publikacja jest kierowana przede wszystkim do:

 • właścicieli firm zatrudniających choćby jednego pracownika
 • menedżerów
 • kierowników
 • dyrektorów, w tym dyrektorów HR
 • przełożonych
 • pracowników działu HR

JAKIE PYTANIA?

W publikacji, która już wkrótce na pewno pojawi się w Twojej dłoni, znajdziesz odpowiedzi na skomplikowane pytania z zakresu m.in. czasu pracy, zatrudniania i zwalniania, a także dyskryminacji/równego traktowania w zatrudnieniu, m.in. takie jak:

 • czy jedynym rozwiązaniem na zmniejszenie pracownikom wymiar etatu oraz wysokości wynagrodzenia jest wręczenie pracownikom wypowiedzeń zmieniających warunki płacy? W jaki sposób obniżyć całej załodze firmy wynagrodzenie o 20%?
 • jakie rozwiązania w organizowaniu pracy może wprowadzić pracodawca, u którego okresowo występuje mniejsza ilość zamówień?
 • czy pracodawca powinien wypłacić pracownikom dodatek do wynagrodzenia w związku z wykonywaniem pracy w sobotę?
 • czy utrata zaufania oraz wiarygodności pracownika jest wystarczającą przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie umowy o pracę?
 • czy pracodawca może zwolnić pracownicę w związku z założeniem przez jej męża działalności konkurencyjnej w stosunku do niego?

CO ZYSKASZ?

 • konkretne odpowiedzi na pytania pojawiające się w codzienności biznesowej
 • praktyczną i fachową wiedzę
 • odnośniki do przepisów prawa pracy
 • nieustające wsparcie
 • aktualizację publikacji

DLACZEGO WARTO?

To jedyna taka pozycja na rynku!
Miła dla oka, pełna fachowej wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem.
Idealna pozycja na prezent, nie tylko dla Ciebie, ale również dla współpracowników lub podwładnych.

Notka o autorze:

Donata Hermann-Marciniak, ekspert z zakresu prawa pracy, autorka książek „Urlopy pracownicze i inne zwolnienia od pracy”, „Zatrudnianie i zwalnianie pracowników”, współautorka publikacji „Dokumentacja pracownicza i ewidencja czasu pracy”. Autorka bloga i vloga z zakresu prawa pracy „Kadry w pigułce”. Autorka kursów online, filmów oraz licznych publikacji z zakresu prawa pracy. Lider Kampanii „niezwalniam.pl„.

Uczestników kursów
Wydanych certyfikatów
Stron materiałów
Dni szkoleniowe

Uczestnicy o Akademii

Karolina
Karolina
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Polecam! Szkolenie dla każdego, dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami.

Uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy.
Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo-płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.
Manuela
Manuela
Absolwentka kursu Kadry
Czytaj więcej
Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne.

Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem.

Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Jestem bardzo zadowolona.
Anna
Anna
Absolwentka kursu Kadry i kursu Płace
Czytaj więcej
Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem.

Zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.
Poprzedni
Następny

FAQ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nie ma odpowiedzi
na Twoje pytanie?