Zapraszamy do udziału w cyklu czterech, praktycznych szkoleń dotyczących najważniejszych zagadnień z zakresu Prawa Pracy dla HR Biznes Partnerów i HR Menedżerów.
Zajęcia będą miały charakter warsztatów interaktywnych, podczas których zostaną przedstawione podstawowe instytucje prawa i ich interpretacja dokonywana przez sądy oraz inspekcję pracy, a następnie w trakcie dyskusji będzie możliwość weryfikacji praktyki istniejącej w firmach uczestniczących w szkoleniu.
2500,00 zł
HR Biznes Partner oraz HR Menedżer odpowiadając na praktyczne potrzeby biznesu musi w swojej działalności uwzględniać liczne uwarunkowania! Do tej pory w tym kontekście najczęściej mówiło się o zmieniającym się prawie zatrudnienia, które w coraz bardziej sformalizowany sposób regulowało kwestie nie tylko zatrudnienia na podstawie umów o pracę (co jest powszechnie znane) ale również na podstawie tzw. „elastycznych” umów cywilnoprawnych. Natomiast w ostatnich miesiącach jednymi z najistotniejszych są wyzwania związane z koniecznością dopasowania polityki personalnej do wyzwań związanych z koronawirusem (takich jak praca zdalna) oraz do zmian w przepisach wynikających z Polskiego Ładu a także z konieczności dostosowania prawa polskiego do wymogów dyrektyw UE (takich jak sygnaliści, nowe obowiązki dotyczące informowania pracowników o warunkach zatrudnienia czy też nowe uprawnienia pracownicze związane z opieką nad dziećmi i innymi członkami najbliższej rodziny).
Zdajemy sobie sprawę, że większość HRBP w głównej mierze specjalizuje się w „miękkich” aspektach zarządzania, zaś analizę „twardych przepisów” pozostawia działom personalnym lub podmiotom zewnętrznym prowadzącym sprawy kadrowo-płacowe. Tym niemniej, aktualne uwarunkowania powodują, że biznes mając świadomość ryzyka oczekuje od swojego doradcy, aby operacyjnie odpowiadał na podstawowe pytanie jak optymalnie zatrudniać w tak szczególnej sytuacji jaką jest pandemia oraz wprowadzane coraz częściej nowe uregulowania.
Aby umożliwić realizację tej jakże istotnej funkcji przygotowaliśmy ofertę czterodniowego cyklu szkoleń, dedykowanego właśnie dla osób pełniących funkcje HRBP i HR Menedżerów. Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika bowiem, że szkolenia prowadzone dla „twardych kadrowców” nie odpowiadały często na potrzeby tej grupy zawodowej, dla której prawo jest tylko jednym z uwarunkowań działania i muszą oni znać je jedynie w zakresie niezbędnego minimum bez wgłębiania się w dogmatykę prawniczą.
Zajęcia mają charakter warsztatów interaktywnych, podczas których zostaną przedstawione podstawowe instytucje prawa i ich interpretacja dokonywana przez sądy oraz inspekcję pracy, a następnie w trakcie dyskusji będzie możliwość weryfikacji praktyki istniejącej w firmach uczestniczących w szkoleniu.
W ramach Akademii zaplanowano cztery spotkania online, trwające w sumie 24 godziny zegarowe. Będzie to optymalny czas do nabycia kluczowej wiedzy dotyczącej podstawowych instytucji prawa oraz ich interpretacji dokonywanej przez sądy oraz inspekcję pracy, wraz z omówieniem oraz weryfikacją praktyki istniejącej w firmach szkoleniowych.
SZKOLENIE I – 23 maja 2022 r.
FORMY ZATRUDNIENIA, REKRUTACJA I WYNAGRADZANIE
godz. 9.00-15.00
SZKOLENIE II – 30 maja 2022 r.
CZAS PRACY, URLOPY WYPOCZYNKOWE I UPRAWNIENIA OPIEKUNÓW DZIECI
godz. 9.00-15.00
SZKOLENIE III – 6 czerwca 2022 r.
OCHRONA INTERESU PRACODAWCY, ROZWIĄZYWANIE UMÓW O PRACĘ
godz. 9.00-15.00
SZKOLENIE IV – 13 czerwca 2022 r.
RESTURKTURYZACJA ZATRUDNIENIA, WSPÓŁPRACA ZE ZWIĄZKAMI ZAWODOWYMI
godz. 9.00-15.00
PROWADZĄCY: Prof. dr hab. Krzysztof Walczak
jest Partnerem kancelarii C&C Chakowski & Ciszek oraz doktorem habilitowanym nauk prawnych i wykładowcą prawa pracy i ubezpieczeń społecznych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi także zajęcia na studiach podyplomowych i MBA m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii L. Koźmińskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Jest autorem lub współautorem około 100 referatów prezentowanych na konferencjach, seminariach i szkoleniach organizowanych m. in. przez European Commission (Bruksela), International Labour Office (Genewa), European Network of Labor Inspections (Dusseldorf), Europejskie Stowarzyszenie Zarządzania Personelem (EAPM). Jest autorem lub współautorem wielu publikacji książkowych m.in. „Europejskie prawo pracy i jego wpływ na ustawodawstwo polskie”, „Zbiorowe prawo pracy. Komentarz”, „Komentarz do Kodeksu pracy” oraz „Prawo pracy (dla sędziów
i pełnomocników)”. Specjalizuje się w tematyce fuzji, przejęć, restrukturyzacji zatrudnienia, a także motywacji płacowej i pozapłacowej pracowników. Doradza w języku polskim i angielskim.